EMO’nun acı günü

EMO’nun acı günü

TMMOB’da 34. ve 35. dönemlerde Yönetim Kurulu Üyeliği yapan, EMO Diyarbakır Şube Yönetim Kurulu’nda ise 2 dönem başkanlık olmak üzere 4 dönem görev alan Elektrik Mühendisi Mehmet Naci Temeltaş’ın cenaze töreni yapıldı.M. Naci Temeltaş ailesi, dostları, mücadele arkadaşları tarafından Elektrik Mühend

TMMOB’da 34. ve 35. dönemlerde Yönetim Kurulu Üyeliği yapan, EMO Diyarbakır Şube Yönetim Kurulu’nda ise 2 dönem başkanlık olmak üzere 4 dönem görev alan Elektrik Mühendisi Mehmet Naci Temeltaş’ın cenaze töreni yapıldı.

M. Naci Temeltaş ailesi, dostları, mücadele arkadaşları tarafından Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) önünde düzenlenen cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurlandı.

İnsan Hakları Derneği Genel Başkanı Öztürk Türkdoğan’ın da katıldığı törende konuşan EMO Genel Başkanı Cengiz Göltaş, M. Naci Temeltaş’ı görev aldığı kurumlardaki devrimci, demokrat ve sorumlu tutumundan tanıdıklarını söyledi. Göltaş, Temeltaş’ın özelleştirmelere karşı yaptıklarını, barış ve demokrasi mücadelesini, bilimin, tekniğin halk yararına olmasında ve TMMOB’un örgütlenmesindeki çabalarını aktardı. Göltaş, Temeltaş’ın verdiği mücadelenin hala örnek alındığını ifade etti.
Törenin ardından Temeltaş Cebeci Asri Mezarlığı’na defnedildi. (Ankara/EVRENSEL)

www.evrensel.net