16 Ekim 2017 17:28

KESK'liler 35 haftadır direniyor: İşimizi geri istiyoruz

KESK İstanbul Şubeler Platformu üyelerinin Bakırköy Özgürlük Meydan’ında ihraçlara karşı başlattığı oturma eylemi 35. haftasında.

Paylaş

KESK İstanbul Şubeler Platformu üyelerinin, OHAL kapsamında ihraç edilen ve açığa alınan üyeleri için Bakırköy Özgürlük Meydan’ında oturma eylemi 35 haftadır devam ediyor. 

Pazartesi, Çarşamba ve Cumartesi günleri gerçekleşen eyleme bu hafta Bahçelievler CHP, Bakırköy HDP, Bahçelievler Emek ve Demokrasi Platformu, Bakırköy Kent Savunması, Haziran Hareketi ve Bakırköy halkı destek verdi. 

Oturma eyleminde KESK üyeleri “Haksız, hukuksuz ihraçlara hayır, işimizi istiyoruz” ve "KHK ile ihraç edilen Nuriye Gülmen ve Semih Özakça açlık grevinin 222. gününde" pankartlarının yanı sıra alan da Nuriye ve Semih fotoğrafları da yer aldı. 

'BİZ AÇLIĞA DA YOKSULLUĞA DA ANTREMANLIYIZ'

Basın açıklamasını KESK adına ihraç edilen eğitim emekçisi Fatma Yıldırım gerçekleştirdi. Haktan, adaletten, eşitlikten ve barıştan yana oldukları için ihraç olduklarını söyleyen Yıldırım, "Bizler 35 haftadır burada direnen, içinden edilmiş, yoksul halkın çocuklarıyız. Kimsenin lütfu ile bu işleri edinmedik. Kardeşlerimizin rızkından kesilen imkanlarla okuduk. Biz açlığa da yoksulluğa da antrenmanlıyız. Hiç torpil yapmadık, kimsenin önünde boyun etmedik. Bize bahşetmediğinizi bizden alamazsınız. Direneceğiz, çünkü biz bu ülkeyi de bu dünyayı da çok seviyoruz. Bugün gücünüzle sarhoş bir şekilde her istediğinizi yapabilirsiniz ama unutmayın, ne şahlar ne sultanlar gitti de hiçbirinin esamesi okunmuyor" dedi.

Eylem halaylar ve türkülerle devam etti. (İstanbul/EVRENSEL)
 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

5 çuval fındık yüzünden oğlunu öldürdü

SONRAKİ HABER

Kaybolan Süryani çiftin dosyasına gizlilik kararı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...