IKBY sınırında patlama: 2 asker hayatını kaybetti

IKBY’nin Türkiye sınırı yakında meydana gelen patlamada 2 asker hayatını kaybetti. 

16 Ekim 2017 17:12
Son Düzenlenme Tarihi: 16 Ekim 2017 18:38
Paylaş

DHA'nın haberine göre, Irak Kürdistan Bölgesel Yönetiminin (IKBY) kuzeyinde Türkiye sınıra yakın bir noktada askerleri taşıyan aracın geçişi sırasında daha önceden yola döşenen el yapımı patlayıcı inflak ettirildi. Meydana gelen patlamada ilk belirlemelere göre 2 asker hayatını kaybetti.

Olay, bugün öğlen saatlerinde IKBY’nin kuzeyinde Türkiye sınırına yakın bir bölgede meydana geldi. Daha önceden yola döşendiği el yapımı patlayıcı, askeri aracın geçişi sırasında inflak ettirildi. Meydana gelen patlamada ilk belirlemelere göre 2 asker hayatını kaybetti, bölgede başlatılan operasyonlar sürüyor.

TSK'DEN AÇIKLAMA

Türki Silahlı Kuvvetleri'nden yapılan bilgilendirme şöyle:

"16 Ekim 2017 tarihinde Irak Kuzeyi Zap bölgesinde, BTÖ tarafından el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi ve çıkan çatışma sonucunda iki kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, biri ağır olmak üzere üç kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Çatışma sonrası Zap bölgesine düzenlenen hava harekâtında sekiz bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiştir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır; yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar dileriz. Türk Silahlı Kuvvetleri asil Türk milletinden almış olduğu güç ile tüm terör örgütleriyle mücadelesine en son terörist etkisiz hâle getirilinceye kadar azim ve kararlılıkla devam edecektir."(HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

HDP Milletvekili Dirayet Taşdemir sordu: Kim bu KGT?

SONRAKİ HABER

Sudan’da eylemler sürüyor: Eczacılar başkentte greve başladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa