'Şişli Endüstri Meslek Lisesi yıkılmasın' diyenlere saldırı

'Şişli Endüstri Meslek Lisesi yıkılmasın' diyenlere saldırı

Şişli Endüstri Meslek Lisesi'nin AVM ve rezidans yapmak için yıkılmasına tepki gösterenlere polis saldırdı. Saldırıda bir kişi gözaltına alındı.

Sultan Beyazıt döneminden beri okul olarak ayakta kalan Şişli Endüstri Meslek Lisesi'nin AVM ve rezidans yapmak için yıkılmasına ve okullarının taşınmasına tepki gösteren öğrencilere polis saldırdı. Okul önündeki eyleme yönelik saldırıda öğrenciler darbedilirken bir mezun öğrenci gözaltına alındı.

Şişli Endüstri Meslek Lisesi arazisinin Bulgar Ortodoks Kilisesi Vakfı ve Taşyapı şirketinin üzerinde. Vakıf, araziyi kat karşılığı Taşyapı'ya verilerek inşaat sözleşmesi imzaladı. Anlaşma şehir plancıları tarafından dava edildi. Arazinin akıbetine henüz belirsiz ancak şirket yıkım için acele ediyor. 

60 dönümlük arazinin planlamasında 17 dönümlük kısmına 6 bin öğrencilik bir okul,  geri kalan 43 dönüme ise AVM ve rezidans yapılması imar değişikliği ile onaylandı.

6 bine yakın öğrencisiyle, Türkiye'nin köklü ve modern teknik meslek liselerinden biri olan Şişli Endüstri Meslek Lisesi, aynı zamanda bölgenin en geniş yeşil alanına sahip okulu.

Okulun öğrencileri civardaki ortaokullara dağıtılmak isteniyor. Öğrenciler ile aileleri ise dağıtıma ve yıkıma karşı çıkıyor. (İstanbul/EVRENSEL)

Son Düzenlenme Tarihi: 16 Ekim 2017 14:45
www.evrensel.net
ETİKETLER Şişli