16 Ekim 2017 10:49

Kalp krizinden ölen çocuğun ailesine beraat

Cinsel istismar duruşması öncesi kalp krizinden ölen 9 yaşındaki Yağmur K.'nin ailesi, sanığın kızına saldırı iddiasından beraat etti.

Paylaş

İzmir Bornova’da, 57 yaşındaki Tuncay Ç.'nin cinsel istismarına uğrayan ve duruşmada sanıkla karşılaşacak olmasının stresiyle kalp krizinden ölen 9 yaşındaki Yağmur K.'nin babası ve annesi sanığın kızına saldırıdıkları iddiasından beraat etti. 

Geçen yıl Temmuz ayında, ilkokul öğrencisi Yağmur K’nin arkadaşının dedesi Tuncay Ç.’nin cinsel istismarına maruz kaldığı iddia edildi. Gözaltına alınan Tuncay Ç., tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Savcılık soruşturmasından sonra Tuncay Ç. hakkında, İzmir 7'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde “çocuğa cinsel istismarda bulunmak” suçundan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Yağmur K., ilk duruşmadan iki gün önce, geçen 21 Kasım'da kalp krizi geçirerek öldü. 

Mahkeme heyeti, ikinci duruşmaya avukatı ile birlikte gelen sanık Tuncay Ç.'nin tutuklanmasına karar verdi. Yağmur K.'nin kalp krizinden öldüğü, İstanbul Adli Tıp Kurumu raporuyla da kesinlik kazandı. Davada, Yağmur'un kalp krizi ardından yaşamını yitirdiği ifade edilmesine rağmen, yöneltilen suçlamaları kabul etmeyen, eşinden boşanan 3 çocuk babası servis şoförü sanık Tuncay Ç. tahliye edildi.

ANNE VE BABASIYA DAVA ŞOKU

Kızlarının ölümüne neden olmakla suçladıkları Tuncay Ç.'nin serbest bırakılmasına büyük tepki gösteren Yağmur K.'nin ailesini üzen ikinci haber yine savcılıktan geldi. Duruşma öncesinde kalp krizinden ölen Yağmur K.'nin babası T.K., annesi F.K. ve yakınları S.F. hakkında, sanığın kızı T.A.'ye saldırdıkları iddiasıyla 'basit yaralama' suçundan 1 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Kızlarının acılarını yaşadıkları bir dönemde kendilerine böyle bir dava açılmasıyla yıkılan aileye, mahkemeden sevindiren karar çıktı.

Asliye Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkan Yağmur K.'nin babası T.K., annesi F.K. ve yakınları S.F., beraat etti. Bu karar sonrasında büyük sevinç yaşayan aile, hem kızlarının ölümüne neden olan kişiye yönelik mücadelelerini sürdüreceklerini hem de kendilerine haksız suçlamada bulunanlara karşı tazminat davası açacaklarını söyledi. (İzmir/DHA)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

İşsizlik verileri açıklandı: Büyüme var iş, ekmek yok 

SONRAKİ HABER

Kadıralak Yaylası'nın talana açılması yargıya taşındı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...