15 Ekim 2017 20:44

Siirt'te ve Bitlis'teki bazı bölgelerde sokağa çıkma yasağı

Siirt'te 9 yerleşim yerinde ve Bitlis'in Mutki ilçesine bağlı 3 köy ve bir mahallede sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Paylaş

Siirt'in Baykan ilçesinin kırsal kesiminde düzenlenecek operasyonlar nedeniyle 9 yerleşim yerinde sokağa çıkma yasağı ilan edilirken, bazı bölgeler özel güvenlik bölgesi ilan edildi. Bitlis'te ise  Mutki ilçesine bağlı 3 köy ve bir mahallede sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Siirt Valiliği, Baykan ilçesine bağlı Meşelik, Ardıçdalı, Ormanpınar ve Çamtaşı köyleri ile Boyluca, Aydınlar, Korucu, Bahçeli ve Doğruyol Mezraları sınırları içerisinde oparasyon düzenleyeceğini açıkladı. Açıklamada şöyle denildi:

"İcra edilecek operasyonel faaliyetler esnasında, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği ile emniyetli şekilde seyahat etme hürriyetinin ortadan kalkacağı değerlendirildiğinden, kamu düzeni, suç işlenmesinin önlenmesi ve başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunması amacıyla, bu bölgelerde 15 Ekim 2017 günü saat 17.00’dan itibaren, ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir.

Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, mevcut huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi, devletimizin ve milletimizin her türlü terörist tehdidi ve saldırıdan korunması maksadıyla, bölgesinde emniyet ve asayiş temin etmek amacıyla ilgili mevzuat çerçevesinde her türlü tedbir alınmaktadır. Baykan İlçesine bağlı; Aydınlar mahallesinin doğusu, Meşelik Köyü kuzey doğusu, Korucu Mahallesi Kuzeyi ve Çamtaşı Köyü kuzey batı-kuzey doğusu arasında kalan bölgede, kamu düzeni ve kamu esenliğinin sağlanması, suç işlenmesinin önlenmesi ve başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunması amacıyla; bahse konu bölgelere gidebileceği değerlendirilen vatandaşların mezkur bölgelerdeki yasadışı unsurlardan ve bunlara yönelik alınacak tedbirlerden zarar görmemeleri açısından; 15 gün süreyle özel genlik bölgesi ilan edilmiştir. Vatandaşlarımızın, can ve mal güvenliği açısından bu alanlara girmesi yasaklanmıştır."

Bitlis'in Mutki ilçesine bağlı 3 köy ve bir mahallede sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Bitlis Valiliği, Mutki ilçesine bağlı 3 köy ve bir mahallede düzenlenecek askeri operasyon öncesi bugün saat 17.00'dan itibaren sokağa çıkma yasağının ilan edildiğini duyurdu. Valilikten yapılan açıklamada, ilçenin Yazıcık, Yuvalıdam ve Kayran köyleri ile Aksu mahallesi bölgelerinde, ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildiği belirtildi. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Sanat, engel barikatını yıktı

SONRAKİ HABER

Irak: Kerkük'teki PKK varlığı savaş ilanıdır

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...