15 Ekim 2017 17:39
Son Düzenlenme Tarihi: 16 Ekim 2017 09:08

Akşener partisini Nâzım Hikmet Kültür Merkezinde açıklayacak

Meral Akşener, yeni partisinin kuruluşuyla ilgili açıklamayı 25 Ekim Çarşamba günü, Nâzım Hikmet Kültür Merkezinde yapacak.

Akşener partisini Nâzım Hikmet Kültür Merkezinde açıklayacak

Paylaş

MHP’den ihraç edilen Meral Akşener, yeni partisinin kuruluşuyla ilgili açıklamayı 25 Ekim Çarşamba günü, Nâzım Hikmet Kültür Merkezinde yapacak. 

Ankara’nın Yenimahalle ilçesinde düzenlenecek program için daha önce bir otelle anlaşan daha sonra anlaşmanın iptal edildiğini duyuran Akşener'in, yeni partisinin kuruluş açıklamasını yapacağı yer belli oldu.

Akşener ve ekibi, yeni partileriyle ilgili bilgi verecekleri açıklamayı Nâzım Hikmet Kültür Merkezi’nde yapacak. Meral Akşener’in, 25 Ekim günü önce partinin Kurucular Kurulu ile toplanacağı ardından kurulacak yeni parti için Yargıtay’a başvuruda bulunacağı öğrenildi.

Akşener'in daha sonra toplantının yapılacağı salona geçerek, yeni partisinin adını ve yol haritasını açıklayacağı belirtildi.

MHP'YE OY VERENLERİN YÜZDE 67'SİNİN YENİ PARTİYE OY VERMESİ BEKLENİYOR

Cumhuriyet'ten Selda Güneysu'nun haberine göre “MHP’den istifa edenlerin de içinde yer alacağı” parti için “milliyetçilik” ifadesi yerine “vatanseverlik ve vatanperverlik” söyleminin benimseneceği vurgulanıyor.

Akşener ve ekibinin yaptırdığı çalışmalara göre yeni partiyi “oransal olarak en fazla MHP tabanı, sayısal olarak ise en fazla AKP tabanı destekliyor”.  Buna göre, 1 Kasım seçimlerinde MHP’ye oy verenlerin “yüzde 67’sinin kurulacak yeni partiye oy verebileceği” söyleniyor. Yeni partiyi çoğunlukla “büyükşehirlerdeki seçmenlerin desteklediği” de ileri sürülüyor. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

CHP’den HES karşıtı çiftin tehdit edilmesine tepki

SONRAKİ HABER

Tank Palet'in özelleştirilmesine karşı 15 bin kişi miting yaptı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa