15 Ekim 2017 15:39

'Şişli Endüstri Meslek Lisesini yıkmayın'

Şişli Endüstri Meslek Lisesi öğrenci velileri ve Şişli Kent Konseyi üyeleri, Şişli Endüstri Meslek Lisesinin yıkılması kararını protesto etti.

'Şişli Endüstri Meslek Lisesini yıkmayın'

Paylaş

Şişli Kent Konseyi üyeleri ve Şişli Endüstri Meslek Lisesi öğrenci velileri, okul önünde düzenledikleri basın açıklaması ile yıkım kararını protesto etti.

Şişli Kent Konseyi üyeleri saat 13.00'da, Şişli Endüstri Meslek Lisesinin yıkılmasını protesto etmek için okul önünde toplandı. Ellerinde "Bir okulu yıkmak bir ilçeyi yıkmaktır" yazılı dövizler bulunan kalabalık adına basın açıklaması yapan Şişli Kent Konseyi Başkanı Ali Yavuz Meriç; "Sultan Beyazıt döneminden beri okul olarak ayakta kalan Şişli Endüstri Meslek Lisesi'nin Bulgar Ortodoks Kilisesi Vakfı ve Taşyapı şirketinin üzerinde olması , Vakfın kat karşılığı Taşyapı'ya verilerek inşaat sözleşmesinin imzalanması acıdır. Şehir plancıları tarafından da dava edilen Şişli Endüstri Meslek Lisesi arazisinin gelgitleri devam ederken, nihai karar verilmemişken bu neyin acelesidir. 60 dönümlük arazinin planlaması yapılırken 17 dönümlük kısmına 6000 öğrencinin sığdırılması, geri kalan 43 dönüme AVM, rezidans yapılmasıyla ilgili imar değişikliği onaylanmıştır" dedi.

Meriç açıklamasına şöyle devam etti: "6 bine yakın öğrencisiyle, Türkiye'nin köklü ve modern teknik meslek lisesinin yıkılmasına göz yummak onurumuza dokunmaktadır. Bölgenin en geniş yeşil alanına sahip okulumuzun yerine yapılacak binalar neyin fiziksel iyileştirmesi olacaktır. Öğrencilerin 15-20 yaş aralığında olması, ortaokullara dağılması, çocuk-genç  psikolojisi olarak nasıl düşünülemez? 6 bin genç ve aileleriyle hesaplarsak 20 bin nüfus, beton binalar için nasıl çaresiz bırakılır?" (İstanbul/DHA)

ÖNCEKİ HABER

Asteriks'in kapak illüstrasyonu 1.4 milyon avroya satıldı

SONRAKİ HABER

Suikast sonucu yaşamını yitiren Martin Luther King Jr. ABD'de anıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa