13 Ekim 2017 16:53

Sabancı sanığına 'Neden intihar etmiyorsun' sorusu

Özdemir Sabancı suikastının sanığı İsmail Akkol’a gardiyanların 'Neden intihar etmiyorsun' diye sordukları iddia edildi.

Paylaş

Özdemir Sabancı suikastının sanığı İsmail Akkol’a gardiyanların “Neden intihar etmiyorsun” diye sorduklarını iddia eden ablası Nuran Akkol, “Ailesi olarak endişeliyiz” dedi. 

Silivri 9 Nolu Cezaevi’nde tutuklu bulunan Sabancı suikastı sanığı İsmail Akkol’u hafta başında Silivri’deki mahkemeye götüren infaz koruma memurlarının cezaevine dönerken Akkol’a, “Neden intihar etmiyorsun” dedikleri ve “Kendini asabilirsin” diye telkinde bulundukları iddia edildi. Akkol’un ablası Nuran Akkol, Çarşamba günü telefon hakkını kullanan kardeşinin kendisini arayarak, “Abla bana herhangi bir şey olursa sorumlular içeridedir” dediğini öne sürdü. 

Kardeşinin gardiyanlarca üstü kapalı şekilde tehdit edildiğini ileri süren Nuran Akkol yaşananları şöyle özetledi: “Çarşamba günü telefon günüydü. İsmail ciddi bir şeyden rahatsız olmadığı sürece beni aramıyordu, annemi arıyordu. Çarşamba günü beni aradı ve şöyle bir şey söyledi, ‘Hafta içi Silivri’de mahkeme vardı. Mahkeme dönüşünde infaz koruma memurları bana sen neden intihar etmiyorsun’ diye sordular. Ve ne şekilde intihar edeceğimi söylediler. Kendini asabilirsin gibi telkinlerde bulundular.’ İsmail de bana dedi ki, ‘Abla bana herhangi bir şey olursa sorumlular içeridedir.’ Ailesi olarak gerçekten endişeliyiz. Bu ne demek oluyor, bu cesareti nereden buluyorlar? Kendisi konuyla ilgili içeride suç duyurusunda bulunmuş. Suç duyurusunda bulunduktan sonra İsmail’i çağırıyorlar ve ‘Bir densizin konuşması, dikkate alma’ diyorlar. Gardiyanlar böyle bir sohbete nasıl girilebiliyor? İsmail ile konuştuktan sonra Çarşamba günü Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’ne gidip durumla ilgili suç duyurusunda bulundum. Yazıyı Silivri’ye gönderdik.”Abla Akkol, İsmail Akkol’un kendisine daha önce de, “Abla bana herhangi bir şey olursa dışarıdan gelme şansı yok içeriden yapılır” dediğini ifade etti. (İstanbul/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Erdoğan'dan bu kez de CHP'li belediyeye müdahale

SONRAKİ HABER

Trabzon’da acil serviste görevli doktor hasta saldırısına uğradı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa