12 Ekim 2017 19:49

Kayyım Türkiye'nin en büyük tarım-hayvancılık tesisini sattı

Van Büyükşehir Belediyesine kayyım olarak atanan Vali Murat Zorluoğlu, kentin ve Türkiye’nin en büyük tarım ve hayvancılık tesisi olan VOTAŞ'ı sattı. 

Paylaş

Van Büyükşehir Belediyesine kayyım olarak atanan Vali Murat Zorluoğlu, daha önce Van Ticaret Borsası tarafından kurulan ancak önceki yıl DBP'li yönetim tarafından 17,5 Milyon TL'ye satın alınan ve şimdiye kadar borucunun 12 Milyon TL'si ödenen Van Organize Tarım İşletmeleri'ni (VOTAŞ) sattı.

Komisyon Başkanlığını Belediyenin Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Yaşar’ın yaptığı ihaleye genel sekreter yardımcıları Fazıl Tamer ve Salih Allahverdi ile komisyon üyeleri katıldı. 4 firmanın şartname aldığı, kapalı teklif usulü ile yapılan ihaleye katılan tek firma olan Asya Tarım Hayvancılık İnşaat A.Ş., 19 Milyon 510 Bin TL’lik teklifi ile ihalenin kazananı oldu. Kazanan firma ihale bedelinin yüzde 25’ini peşin, geri kalanı ise 18 taksit halinde ödeyecek. 

Türkiye'nin sayılı tarım ve hayvancılık tesislerinden biri olan VOTAŞ'ın içerisinde 9 Bin 500 dönüm metrekare ekili arazi,15 Bin metrekare kapalı alanda 4 sağmal tesis, sağım hane, doğum hane ve genç hayvan ünitelerinden oluşan bin damızlık süt işletmesi, 4 milyon metrekare sulanabilen arazi, 11 bin meyve ağacı ve son teknoloji donanıma sahip pivot center sulama sistemi bulunuyor. (Van/MA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Tarsus ve Diyarbakır'da öğrencilerde zehirlenme şüphesi

SONRAKİ HABER

DHA muhabirine canlı yayın sırasında tokatlı saldırı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa