12 Ekim 2017 17:58

Gebze’deki tecavüz davası ertelendi

Mahkeme heyeti adli tıp raporunun gelmemesi üzerine davayı 28 Aralık tarihine erteledi.

Paylaş

Gebze'de 2009 yılında bir kadına tecavüz eden iş adamının yargılandığı dava Gebze 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü. Adli tıp raporunun gelmediği duruşma 28 Aralık’a ertelendi.

S.D. isimli kadın 2009 yılında İstanbul Bostancı’da bir yemekte Kocaeli’nin Gebze ilçesinde iş adamı olarak tanınan A. A. ile tanışmış, A. A. yemekte bulunanları evlerine bırakmak üzere otomobiline aldıktan sonra herkesi evlerine bırakıp S. D.’yi zorla kendi evine götürmüş, defalarca tecavüz etmişti. S.D. olayın üzerinden 24 saat geçmeden Gebze Adliyesine giderek şikayetçi olmuş ve 2011’de başlayan dava 2013 yılında sona ermişti. A.A. “Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma ve cinsel saldırı” suçundan 13 yıl ceza aldı. Ceza sonrasında sanık avukatları kararı Yargıtaya taşıdı ve Yargıtay S.D. ile sanığın olaydan sonra kahvaltı yaptığını, darp izi olmadığını söyleyerek 2016 yılında kararı bozdu. Kadının kimi davranışlarını ‘hayatın olağan akışı’na uygun bulmayan Yargıtay, dosyayı yerel mahkemeye gönderdi ve yargılama yeniden başladı.

Bugün görülen celsede ise yeniden düzenlenen Adli Tıp Raporunun gelmesi bekleniyordu. Mahkeme heyeti adli tıp raporunun gelmemesi üzerine davayı 28 Aralık tarihine erteledi. (Gebze/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

6 gazeteci mahkemeye çıkıyor: 'Gazetecilik bu değilse ne?'

SONRAKİ HABER

Erzincan'da yolcu otobüsü şarampole devrildi: 18 yaralı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa