12 Ekim 2017 14:53

Barut imhasında yaralanan asker, yaşamını yitirdi

Ankara Polatlı Topçu ve Füze Okulu Komutanlığı'nda süresi geçmiş barutların imhası sırasında gerçekleşen patlamada yaralanan asker hayatını kaybetti.

Barut imhasında yaralanan asker, yaşamını yitirdi

Paylaş

Ankara Polatlı Topçu ve Füze Okulu Komutanlığı'nda uzun dönem askerliğini yaparken, 5 Ekim'de süresi geçmiş barutların imhası sırasında meydana gelen patlamada ağır yaralanan Topçu Onbaşı 21 yaşındaki Taha Çelik, tedavi gördüğü GATA’da yaşamını yitirdi. Çelik'in askerliğe 2 ay önce başladığı belirtildi.

Doğan Haber Ajansının aktardığına göre Yıldırım ilçesindeki Mevlana Mahallesi'nde oturan Nazime ve Muhlis Çelik çiftinin 6 çocuğundan en büyüğü olan Taha Çelik, 2 ay önce uzun dönem askere gitti. Ankara Polatlı Topçu ve Füze Okulu Komutanlığı'nda onbaşı olarak vatani görevini yapan lise mezunu Çelik, iddiaya göre 5 Ekim günü kullanma süresi geçmiş barutların imhası sırasında meydana gelen patlamada ağır yaralandı.

Ambulansla GATA'ya kaldırılan Çelik, tedaviye alınırken, haber üzerine Ankara'ya gelen Çelik ailesi de çocuklarının sağlık durumunu burada takip etti.

Taha Çelik, doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamayarak, sabah saatlerinde yaşamını yitirdi.

Taha Çelik'in yaşamını yitirdiği patlamanının nası gerçekleştiğine dair açıklama yaptılmadı. (Bursa/DHA)

ÖNCEKİ HABER

CHP Sağlık Komisyonu, Nuriye Gülmen'i ziyaret etti

SONRAKİ HABER

Meksika'da petrol boru hattında patlama: 21 ölü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa