11 Ekim 2017 21:35
Son Düzenlenme Tarihi: 11 Ekim 2017 22:00

Yüksel'deki eylemin 337. gününde polis yine saldırdı

Yüksel'de 337. gününde devam eden 'İşimizi geri istiyoruz' eylemine polis saldırdı. Saldırıda Erkan Baş ve Veli Saçılık'ın yüzüne biber gazı sıkıldı.

Yüksel'deki eylemin 337. gününde polis yine saldırdı

Paylaş

Yüksel'de 337'nci gününde devam eden "İşimizi geri istiyoruz" eylemine yine polis saldırdı. Eyleme destek için gelen Erkan Baş ile Veli Saçılık’ın yüzüne kısa mesafeden biber gazı sıkıldı. Saçılık daha sonra darbedildi. 

Kanun Hükmünde Kararnameler (KHK) ile ihraç edilen eğitimciler Nuriye Gülmen ile Semih Özakça'nın açlık grevi 217. gününde devam ediyor. Numune Hastanesi yoğun bakım servisinden alınan Gülmen, açlık grevini hastanenin tutuklular koğuşunda sürdürüyor. Gülmen ve Özakça'nın taleplerine sahip çıkan yurttaşlar tarafından sürdürülen "İşimizi geri istiyoruz" eylemi ise 337. gününde yine polis saldırısı ile devam etti.

ERKAN BAŞ VE VELİ SAÇILIK'IN YÜZÜNE KISA MESAFEDEN BİBER GAZI SIKILDI

Polis, Yüksel eylemine katılan Halkın Türkiye Komünist Partisi (HTKP) Genel Başkanı Erkan Baş ile Yüksel eylemlerinin simge ismi Veli Saçılık’ın yüzüne biber gazı sıktı. Polis daha sonra Veli Saçılık’ı yere düşürüp darbetti.

Erkan Baş (Fotoğraf: MA)
Polis, Erkan Başın yüzüne yakın mesafaden biber gazı sıktı (Fotoğraf: MA)

POLİS AMİRİ: GÖRÜNTÜ ÇEKENLERE DE SIKIN

Polis, ayrıca olay yerinde görüntü alan gazetecileri de hedef aldı. Polis amiri diğer polislere seslenerek, “Görüntü çekenlere de sıkın” talimatı verdi. Bunu üzerine polisler, olayı takip eden gazetecilere biber gazı sıkarak plastik mermi ile ateş etti. (Ankara/MA)

ÖNCEKİ HABER

Mahkeme Meşale Tolu'nun tutukluğuna devam kararı verdi!

SONRAKİ HABER

Bağcılar'da ayakkabı imalathanesinde yangın

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa