CHP’nin yeni MYK’si belirlendi

CHP’nin yeni MYK’si belirlendi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin yeni MYK’sini açıkladı. Kılıçdaroğlu yeni yönetimde Adnan Keskin, Haluk Koç, Gürsel Tekin, Şafak Pavey, Umut Oran gibi isimlere yer verdi.Kılıçdaroğlu’nun yeni MYK’sinde önceki MYK’den 11 isim yerini korurken, Kamu Politikalarından Sorumlu Genel Başkan

Kılıçdaroğlu’nun yeni MYK’sinde önceki MYK’den 11 isim yerini korurken, Kamu Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı ve Parti Sözcülüğü görevine Haluk Koç getirildi. MYK’nin yeni isimleri; Şafak Pavey, Gülseren Onanç, Umut Oran, Haluk Koç, Adnan Keskin ve Bülent Tezcan oldu. Önceki MYK’den istifa ederek ayrılan Gürsel Tekin de İletişim, Tanıtım ve Medya ile İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak yeni MYK’de yer aldı.

Yeni MYK’de Sencer Ayata, Emrehan Halıcı, Faruk Loğoğlu, Faik Öztrak, Sezgin Tanrıkulu, Yakup Akkaya, Perihan Sarı, Gökhan Günaydın ve Bihlun Tamaylıgil’in görev alanlarında ise bir değişiklik olmadı.

PARTİ SÖZCÜSÜ HALUK KOÇ

Bihlun Tamaylıgil’in Genel Sekreterliğe getirildiği partide, genel başkan yardımcıları ve görev alanları şöyle;
“AR-GE Bilim, Yönetim ve Kültür Platformu - S. Sencer Ayata; Bilgi ve İletişim Teknolojileri - M. Emrehan Halıcı; Dış İlişkiler ve Yurtdışı Örgütlenmeler - O. Faruk Loğoğlu; Doğa Hakları ve Sosyal Politikalar - Şafak Pavey; Ekonomi Politikaları - Faik Öztrak; Halkla İlişkiler - Gülseren Onanç; İdari ve Mali İşler - Umut Oran; İletişim, Tanıtım ve Medya ile İlişkiler - Gürsel Tekin; İnsan Hakları - M. Sezgin Tanrıkulu; İşçi ve Memur Sendikaları, Emekliler ve Emek Büroları - Yakup Akkaya; İşveren Sendikaları ve Meslek Kuruluşları (TİSK, TOBB, TÜSİAD, TESK vb.)- Erdoğan Toprak; Kamu Politikaları ve Parti Sözcüsü - A. Haluk Koç; Parti İçi Eğitim - Perihan Sarı; Parti Örgütü ve Örgüt Yönetimleri — Adnan Keskin; Sivil Toplum Örgütleri ve Diğer Meslek Kuruluşları (TMMOB, TTB, TBB, ÇYDD vb.) Nihat Matkap; Seçim ve Hukuk İşleri - Bülent Tezcan; Yerel Yönetimler - Gökhan Günaydın.”

Diğer yandan yeni MYK üyeleri, CHP Lideri Kılıçdaroğlu başkanlığında bugün ilk toplantılarını gerçekleştirecek. (Ankara/EVRENSEL) 

www.evrensel.net