11 Ekim 2017 11:38

Şair Attilâ İlhan anılıyor

Şair, Yazar ve Senarist Attilâ İlhan, ölümünün 12. yılında anılıyor.

Paylaş

Şair Attilâ İlhan bugün Kadıköy Belediyesi ve Attilâ İlhan Bilim, Sanat ve Kültür Vakfı iş birliğiyle saat 20.00’de Caddebostan Kültür Merkezinde düzenlenecek bir etkinlikle anılacak.

Etkinliğin birinci bölümünde, İstanbul Kültür Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yunus Emre, Attilâ İlhan’ın düşünce; Şair Baki Ayhan T. ise şiir dünyasını değerlendirecek.

Yönetmen Biket İlhan’ın Attilâ İlhan’ın sinemacı kişiliği üzerine yapacağı değerlendirmenin ardından, hayatta iken kendisiyle gerçekleştirdiği uzun bir söyleşisi “Nam-ı Diğer Kaptan / Attilâ İlhan’ı Dinledim” adı ile kitap olarak yayımlanan; aynı zamanda Attilâ İlhan Edebiyat Ödülleri roman jürisinin başkanı olan Yazar Selim İleri de Attilâ İlhan’ın romancı kişiliği üzerine tespitlerini anlatacak.

Anma gecesinin ikinci bölümünde bir şiir dinletisi yer alacak. Attilâ İlhan’ın yeğeni, sanatçı Kerem Alışık’ın onun son dönem şiirlerinden “Türkiye”yi okuması ile başlayacak dinletide, ayrıca sanatçılar Hakan Meriçliler ve Tilbe Saran da yine Attila İlhan şiirlerinden bir seçki sunacaklar.

Anma gecesi Solist Dilek Türkan’ın seslendireceği Attilâ İlhan şiirlerinden bestelenmiş şarkılar ile son bulacak.

SOSYAL MEDYADA DA UNUTULMADI

Attilâ İlhan sosyal medyada da anılıyor. Her ne kadar Twitter'da adı yanlış(#atillailhan) yazılarak TT listesine girse de usta şair için paylaşılan kimi mesajlar şöyle:

(KÜLTÜR SERVİSİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Milli güreşçi Cenk İldem'e trafikte silahlı saldırı

SONRAKİ HABER

Bakan Soylu, HDP'li belediyenin deprem yardımının neden engellendiğini açıkladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa