Atilla, Zarrab ile birlikte yargılanmak istemiyor

Atilla, Zarrab ile birlikte yargılanmak istemiyor

Halkbank eski Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla avukatları aracılığıyla davasının Zarrab davasıyla ayrı görülmesini istedi.

Halkbank eski Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla avukatları aracılığıyla yaptığı başvuruda hakkında açılan ceza davasının düşürülmesini istedi. Davanın düşmemesi halinde davasının Zarrab davasıyla ayrı görülmesini istedi.

ABD'yi dolandırma, İran'a karşı uygulanan yaptırımları delme, kara para aklama, kara para aklamak için komplo kurma ve ABD bankalarını dolandırma suçlamaları ile New York'ta tutuklu olarak yargılanan Halkbank eski Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla, avukatları aracılığıyla mahkemeye sunduğu dilekçede hakkında açılan ceza davasının düşürülmesini istedi.

Atilla'nın savunma avukatları Victor J. Rocco, Thomas E. Thornhill, David M. Rosenfield ve Cathy Fleming tarafından hazırlanan başvuru dilekçesinde, müvekkillerinin davasının düşürülmesi için gerekçeler sıralandı. Dilekçede, mahkemenin bu gerekçeleri kabul etmemesi durumunda ise Atilla'nın davasının yine New York'ta tutuklu olarak yargılanan Reza Zarrab’ın davasından ayrı olarak görülmesi istendi. (DHA)

Halkbank eski Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla'nın dilekçesi
 

Son Düzenlenme Tarihi: 11 Ekim 2017 03:20
www.evrensel.net