09 Ekim 2017 20:13

Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa şampiyonu oldu

Ampute Futbol Milli Takımı, EAFF Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası'nda kupanın sahibi oldu. İngiltere futbolcularının yuhalanması ise tepki çekti.

Paylaş

Bedensel Engelliler Spor Federasyonu bünyesindeki Ampute Futbol Milli Takımı, EAFF Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası'nda kuğanın kazananı oldu.

İngiltere Ampute Futbol Milli Takımı'nı mayına basarak bir ayağını kaybeden Osman Çakmak'ın 90+1'de attığı golle Ampute Futbol Milli Takımı kupayı kaldırdı.

Yarı Final maçı galibiyetinin ardından oyuncular, finali Vodafone Park'ta oynamak istediklerini açıklamışlardı. Oyuncular, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ve Başbakan Binali Yıldırım'a seslenerek, "Finalimizi Vodafone Arena'da oynamak istiyoruz" diyerek isteklerini dile getirmişlerdi. Beşiktaş da bu talebi kabul ederek final maçı için gerekli hazırlıklara başlamıştı.

TÜRKİYE TARAFTARI, İNGİLİZ FUTBOLCULARI YUHALADI

Türkiye Ampute Futbol Milli Takımı'nı desteklemek için tribünde bulunan taraftarlar, İngiltere Ampute Futbol Milli Takımı oyuncularını sahaya çıktıkları sırada yuhaladı. Taraftarlar İngiltere Milli Marşı sırasında da ıslık çaldı. Taraftarın eylemi sosyal medya başta olmak üzere birçok mecrada tepki çekti.

(SPOR SERVİSİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Nasrallah: ABD IŞİD'i koruyor

SONRAKİ HABER

Irak'ın kuzeyinde bir asker yaşamını yitirdi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...