‘Koruyacağız’ diye aldıkları çocuğunu sokağa attılar!

‘Koruyacağız’ diye aldıkları çocuğunu sokağa attılar!

Çocuğu 1 yıl önce mahkeme kararıyla elinden alınan ve yurda yerleştirilen Gülay Saymaz'ın çocuğu kaybolduktan sonra parkta bulundu.

Gençağa KARAFAZLI
Rize

‘Ahlaksızlıkla’ suçlanarak 1 yıl önce çocuğu elinden alınan Gülay Saymaz, Tekirdağ’da bir yurtta kalan oğlunun 5 günden beri kayıp olduğunu iddia etmiş ve İHD’ye başvurmuştu. Çocuğunun Tekirdağ’da bir parkta polis tarafından bulunduğunu belirten Saymaz “Devlet koruma altına aldığı çocuğumu sokağa attı. Dava edeceğim” dedi.

Artvin’in Arhavi ilçesinde 3 erkek çocuğuyla yaşamını sürdüren Gülay Saymaz’ın 11 yaşındaki çocuğunun mahalle bakkalının kasasından çaldığı para sonrası yaşamı adeta zehir olmuş, mahkeme kararıyla çocuğu elinden Saymaz, İHD’ye başvurarak çocuğundan haber alamadığını söylemişti. Saymaz, bunların üstüne bir de ‘ahlaksızlıkla’ suçlanmıştı. İHD’ye yeniden başvuran Saymaz, çocuğunun Tekirdağ’da bir parkta bulunduğunu söyledi. Yaşananlara tepki gösteren Saymaz, “Devlet benim bakamadığımı iddia ettiği çocuğumu benden alıp bir yurda yerleştiriyor, sonra da sokağa atıyor. Sorumluları dava edeceğim” dedi.  Çocuğuyla görüşebildiğini söyleyen Saymaz, “Kendisinden büyük çocuklar tarafından dışarı çıkarılmış ve parklarda kalmışlar. Başına kötü şeyler geldiğinden korkuyorum. Yurt sorumluları hakkında şikayetçi olacağım. Beni aylardır mağdur edenleri de dava edeceğim. Koruma altına aldıkları çocuğumu sokağa attılar” açıklamasında bulundu. 

www.evrensel.net
ETİKETLER Gülay Saymaz