08 Ekim 2017 17:53

Trump’tan ABD’li Senatör’e: Gelip bana yalvardı

ABD Başkanı Donald Trump, Senator Bob Corker için 'Gelip bana yalvardı' yazdı.

Paylaş

ABD Başkanı Donal Trump, Twitter’dan Salı günü emekli olan senatör için “Senatör Bob Corker, Tennessee'de yeniden seçilmek üzere ona onay vermem için ‘yalvarıyor’. ‘HAYIR’ dedim ve bıraktı. Ayrıca Dışişleri Bakanı olmak istedi, ‘TEŞEKKÜRLER’ dedim. Ayrıca korkunç İran anlaşmasından da büyük ölçüde o sorumlu! Dolayısıyla Corker'in olumsuz konuşmasını ve yolumuzu kesmesini beklerim. Devam edecek cesareti yoktu!” yazdı.

Senatör Bob Corker, Cumhurbaşkanı Donald Trump'ı Ağustos ayında Charlottesville, Virginia'da ırkçılığı motive eden şiddet olaylarından sonra eleştirmişti. İç savaşa dair heykellerin kaldırılması konusunda yaşanan olaylarda Trump, ‘her iki tarafı’ da suçlamıştı. Kentte General Robert E. Lee'nin bir heykelinin kaldırılmasını protesto etmek için yürüyüş düzenledikten sonra patlaması sonucu Tennessee Cumhuriyetçisi  “Cumhurbaşkanı, istikrarlı ve başarılı olması için göstermesi gereken yetkinliklerin bazılarını henüz gösteremedi” demişti.

Pazar günü yayınlanan NBC televizyonunun “Meet the Press” röportajda yer alan sözler hakkında Corker, pişman olmadığını söyledi.

Corker “Son zamanlarda Beyaz Saray'ı ziyaret ettiğini ve Trump ile konuştuğunu” da ekledi. “Cumhurbaşkanı ile bir hafta önce Cuma günü görüştüğümde, ‘Sayın Başkan, söylediklerimin arkasındayım’ dedim” diyen Corker, Trump'ın cevabı ‘mizahi’ olarak nitelendirdiğini de sözlerine ekledi.

Arkasından Donal Trump, Corker’ın kendisine gelerek “yalvardığını” söyleyen tweetleri hesabından yazdı. (DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

MTV zammı Meclis gündemine geliyor

SONRAKİ HABER

İstanbul Emek, Barış ve Demokrasi Güçlerinin "insanca yaşam" talebiyle toplanıyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa