08 Ekim 2017 17:28

‘Gönül Yolu’ sular altında kaldı

Balıkesir Ayvalık’ta kısa süre önce yaptırılan ‘Gönül Yolu’ sağanak yağmur nedeniyle sular altında kaldı.

Paylaş

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, sağanak yağmur nedeniyle Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan ve kısa bir süre önce trafiğe açılan Cunda Köprüsü’nün Lale Adası bölümünde kalan ‘Gönül Yolu’ sular altında kaldı.

Köprünün araç trafiğine açılmasının ardından yolun Lale Adası bölümü genişletilip, kaldırımlar yenilenirken, Ayvalıklılar da yapılan yeni düzenleme sonrasında, yolda menfez çalışmalarının yeterli olmaması nedeniyle su baskını yaşandığını söyledi. Yaz sonunda yapılan ve Cunda ile Ayvalık ilçe merkezini birbirine bağlayan yolun ilk yağmurda sular altında kalmasının, kış mevsiminde sürücüler için önemli sorunlara neden olmasından endişe edildi.

Bölgede yaşayan Muharrem Sezer, 200 metrelik ‘Gönül Yolu’nun Lale Adası bölümündeki kısmının köprü yapıldıktan sonra çukurda kaldığını söyledi. Yolun ihalesini alan firmanın, çukur kalan kısımda menfez çalışması yapmadığına dikkat çeken Sezer, “Bu yol yapılırken bu hesaplar yapılmadı. Şimdi de bu alan sular altında kaldı. Sizinde gördüğünüz gibi şimdi biriken su nedeniyle araçlar yoldan geçmekte zorlanıyor” dedi. (DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Çocuk parkında köpeğe tecavüz iddiası

SONRAKİ HABER

ABD Kongresi, Türkiye’ye yaptırım istiyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa