08 Ekim 2017 11:58

5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü Çaycuma’da kutlandı

Eğitim Sen Çaycuma ve Gökçebey Temsilcilikleri, 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü vesilesiyle etkinlik düzenledi.

5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü Çaycuma’da kutlandı

Paylaş

5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü Eğitim Sen Çaycuma ve Gökçebey Temsilcilikleri tarafından kutlandı. Çaycuma Albuzlar Restoran’da yapılan geceye 160 kişi katıldı. Emekli olan Eğitim Sen üyelerine plaket verildi.

Geceye Eğitim Sen üyelerinin yanı sıra CHP Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpcu, CHP Gökçebey ilçe yönetim kurulu üyeleri, Selüloz İş Sendikası Çaycuma Şube Başkanı Hakan Cura ve yönetim kurulu üyeleri, Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Çaycuma Temsilcisi Ali Rıza Çetin, ADD Çaycuma Şube Başkanı Kıvılcım Kalyoncu ve yönetim kurulu üyeleri, Zonguldak İli Köy Kalkınma ve Diğer Tarımsal Amaçlı Kooperatifler Birliği Başkanı Bayram Cura, Eğitim Sen Zonguldak Şube Sekreteri İsmet Akyol, Kadın Sekreteri Meral Küçükyılmaz ve Özlük Hukuk Sekreteri Fehmi Akça, Eğitim Sen Devrek Temsilcisi Satuk Kadam ve yürütme kurulu üyeleri, Kastamonu Gölköy Köy Enstitüsü mezunlarının da aralarında bulunduğu emekli öğretmenler katıldı.

Eğitim Sen Çaycuma Temsilcisi Gökhan Taner Günsan, zor günlerde Eğitim Sen’le dayanışma içinde olan herkese teşekkür etti. Günsan, en son sınav değişikliklerinde olduğu gibi “Ben yaptım oldu” denilerek eğitimin her kademesinin yaz boz tahtasına çevrildiğini belirterek tüm zorlukların ve eğim alanında yaşanan sıkıntıların ancak örgütlü mücadele ile aşılacağını söyledi.

Eğitim Sen Gökçebey Temsilcisi Servet Büyükkol, emekçilere haksızlığa hukuksuzluğa karşı mücadele eden Eğitim Sen’de örgütlenme çağrısında bulundu. Eğitim Sen Zonguldak Şube Sekreteri İsmet Akyol ise 15 Temmuz darbe girişiminin ardından  hükümetin darbe girişimini fırsata çevirdiğini belirterek laik ve bilimsel eğitimi savunan, ‘FETÖ’ başta olmak üzere çeşitli cemaatlerin eğitim alanında faaliyet yürütmesine itiraz eden Eğitim Sen üye ve yöneticilerinin darbe girişimi sonrasında ihraç edildiğini söyledi. İhraçların ardından Eğitim Sen’in ve dostlarının büyük bir dayanışma örneği sergilediğini söyleyen Akyol, “Geçmişte resmi makamların verdiği izinlerle ‘FETÖ’ denilen yapılanmanın eğitim alanında yürüttüğü faaliyetlere karşı çıkan, çocuklarımızı gençlerimiz bu yapılanmadan korumaya çalışan bizler şimdi ‘FETÖ’cü diye ihbar ediliyoruz. Mesnetsiz ihbarda bulunanlar hakkında hukuksal girişimlerimiz olacak. Dün olduğu gibi bugün de yarın da doğrularımızı söylemeye, çocuklarımız ve gençlerimizin geleceği için mücadele etmeye devam edeceğiz. Hukuksuz açığa almalarda, ihraçlarda ve sürgünlerde imzası olanlardan hukuk önünde hesap soracağız” dedi.

CHP Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpcu ise KHK ile ihraç edilen Eğitim Sen Zonguldak Şube Sekreteri İsmet Akyol, Çaycuma Temsilcisi Gökhan Tamer Günsan ve haksızlığa uğrayan diğer eğitim emekçileriyle birlikte olmaya devam edeceklerini söyleyerek ülke gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.  

Gecede emekli olan Eğitim Sen üyeleri Nilgün Çelik, Fahri Özkan, Burhan Arslan, Mustafa Kayıkçı, Rahmi Yüksel, Bahri Sarı, Ayla Turhan, Mesut Denker, Mahmut Bulut ve Şevki Saraç’a plaket verildi.

Gece, Murat Demirtaş ve Koray Bayramoğlu’nun söylediği türkülerle devam etti. (Zonguldak/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Silivri Cezaevinde Kürtçe savunmaya engel

SONRAKİ HABER

Müjdat Gezen: Suçumun ne olduğu söylenmiyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa