07 Ekim 2017 18:10

Özge Kandemir Kadıköy’de anıldı: Bir yıl geçti, adalet yok

İstanbul Kadıköy’de hafriyat kamyonun çapması sonucu yaşamını yitiren Özge Kandemir, cinayetin yıl dönümünde anıldı. 

Paylaş

1 yıl önce İstanbul Kadıköy'de arkadaşıyla gezerken hafriyat kamyonun çarpması sonucu yaşamını yitiren Özge Kandemir, Kadıköy Kent Dayanışması ve ailesi tarafından anıldı. 

Anmada konuşan Kadıköy Kent Dayanışması üyesi Üzeyir Uludağ “Bu cinayetin sorumluları Kadıköy’ün şantiye haline getirenlerdir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi acil bir şekilde hafriyat kamyonlarının şehir içi ulaşımı konusunda kısıtlamalar getirmelidir” dedi. 

Basın açıklamasına katılan ve söz alan CHP İstanbul Milletvekili Onursal Adıgüzel de “Kenti yağmalama hırsı, bu kentte yaşayan insanlara zarar veriyor. Bugün Kadir Topbaş yok. Ama İdil’in, Özge’nin hesabını kim verecek? Hesapları vermeden istifa bahanesiyle kaçıp gittiler. Topbaş, keşke bu ölümler sonrasında ‘Ben bu görevi yapamayacak hale geldim’ diyerek istifa edebilseydi” dedi. 

‘SORUMLULAR CEZALARINI ÇEKMEDİ’

Özge Kandemir’in teyzesi ve gazetemiz eski Ankara Temsilcisi Sultan Özer de dava sürecinde yaşananlara tepki gösterdi. Özer, “Bu cinayeti işleyenler maalesef tek bir gün bile içeride kalmadılar, cezalarını çekmediler. Başka İdil’ler, Özge’ler ölmesin. Tedbirler alınsın da başka canlar yanmasın.” ifadelerini kullandı.

Yine haftiyat kamyonun çarpması sonucu hayatını kaybeden İdil Dere’nin annesi Nesrin Dere de anmaya katıldı.
“Çok öfkeliyim ve bunu hissediyorsunuz” diyen Nesrin Dere, “Asla Kadıköy’den ayrılmayacağım ve ölene kadar başlarına belayım. Bu cinayeti devlet koruyor. Ama ben bu cinayetin peşini bırakmayacağım.” dedi.
(İstanbul/EVRENSEL)
 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Camda direniş sürüyor dayanışma büyüyor

SONRAKİ HABER

Kur'an kursunda çocukları istismara maruz bırakan sanıklara 226 yıl hapis istemi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa