07 Ekim 2017 17:49

Londra’da bir araç kaldırımdaki yayalara çarptı: 11 yaralı

İngiltere'nin başkenti Londra'da Doğal Tarih Müzesi'nin yakınlarında bir araç yayaların arasına kaldırımdaki yayalara çarptı. Kazada 11 kişi yaralandı

Londra’da bir araç kaldırımdaki yayalara çarptı: 11 yaralı

Paylaş

İngiltere'nin başkenti Londra'daki Doğal Tarih Müzesi'nin (Natural History Museum) dışında bir araç kaldırıma çıkarak yayalara çarptı. Kazada 11 kişi yaralandı.

Görgü tanıkları bir aracın ünlü müze yakınlarındaki insanların üzerine sürdüğünü ve acil yardım ekiplerinin sokaktaki yaralılara yardım etmeye çalıştığını aktardı. 

South Kensington bölgesinde Exhibition Road üzerinde meydana gelen kazaya dair polisten yapılan açıklamada olayın trafik kazası olduğu ve terör bağlantısının bulunmadığı belirtildi. Açıklamada, kazada 11 yayanın bacaklarından ve başlarından yaralandığı, 9'unun da çevredeki hastanelerde tedavi altına alındığı kaydedildi. 

Olayın ardından aracın sürücüsü gözaltına alındı ve bölgede bazı sokaklar trafiğe kapatıldı.

Birleşik Krallık'ta bu yıl terör bağlatılı 3 saldırgan, araçlarını yayaların üzerine sürmüştü. 22 Mart'tan bu yana meydana gelen toplam saldırıda 36 kişi hayatını kaybettiği ülkede, bir araçlı saldırıda da teravih namazından çıkan cami cemaati hedef alınmıştı.  (DIŞ HABERLER)

ÖNCEKİ HABER

‘Karadeniz yaylalari Karadeniz köylülerine aittir’

SONRAKİ HABER

"Bakan Soylu Kaybolan silahları unuttu mu?"

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa