Emniyet Muğla’da gözaltına alınanların ailelerini aradı

Emniyet Muğla’da gözaltına alınanların ailelerini aradı

Emniyet, Muğla’da darp edilerek, çıplak bir şekilde asfalta yatırılan ve fotoğrafları çekildikten sonra gözaltına alınanların yakınlarını aradı.

Emniyet, Muğla’da darbedilerek, çıplak bir şekilde asfalta yatırılan ve fotoğrafları çekildikten sonra gözaltına alınanların yakınlarını aradı. Muğla’ya gelen Ekrem Altay’ın ağabeyi, kardeşinin gözaltında olduğunun taraflarına bildirildiğini, ancak avukatların henüz kardeşiyle görüşmediğini belirtti. 

Muğla’nın Ortaca ve Seydikemer bölgesinde darp edilip, çırılçıplak soyulan, ters kelepçe ile yere yatırılarak gözaltına alınan 7 kişinin halen gözaltında olduğu ve ailelerinin Emniyet’ten aranarak, yakınlarının gözaltında olduğu bilgisini paylaştığı belirtildi. Emniyetin aradığı ve gözaltında olduğu belirtilen Ekrem Altay’ın (41) yakınları, Muğla’ya geldi. Altay’ın ağabeyi Adil Altay, gözaltına alınan isimlerden birinin Veysi Şengil, diğerinin de Haldun Altay olduğunun kendilerine aktarıldığını belirtirken, telefonla arandıklarını ve kardeşinin gözaltında olduğunun kendisine aktarıldığını kaydetti. 
 
Avukatların kardeşi ile görüşme yapmasını beklediklerini belirten Altay, gözaltına alınanların farklı farklı yerlerde tutulduğunu söyledi. Kardeşinin Menteşe İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde tutulduğunu, diğer gözaltına alınanların ise, kentteki diğer ilçe müdürlüklerine dağıtıldıklarını belirtti.
 
Altay, fotoğraflarda görülen kır saçlı çıplak bedenli kişinin kardeşi olduğunu ifade ederek, “Avukatlar şimdi görüşmek için bekliyorlar. Ama biz yaşıyor diye biliyoruz. Diğer isimlere dair şu ana kadar bize bir bilgi verilmedi” diye konuştu. 

5 KİŞİNİN OTOPSİSİNE AVUKAT ALINMADI!

Öte yandan bölgede 11 kişinin daha gözaltına alındığı öğrenilirken, 5 Ekim’de yaşanan çatışmada yaşamını yitirdiği iddia edilen 5 kişinin otopsi işlemlerinin savcılık nezaretinde yapıldığı, otopsi esnasında içeriye avukat alınmadığı belirtildi. Yaşamını yitirdiği belirtilen isimlerin ailelerine ulaşılmaya çalışıldığı belirtilirken, şu ana kadar yetkililerden yapılan herhangi bir açıklama da yok. (Muğla/MA)
 

www.evrensel.net
ETİKETLER Muğlagözaltı

2 yorum yapılmış

  1. Yusuf 6 gün önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

    Kasım Aktaş efendi, peki sen bu insanların terörist olduklarını nereden biliyorsun? terör eylemi yaparkenmi gördün, yoksa onlarla birliktemiydin? Terörist dahi olsa, bunu yargı belirler ve cezasınıda o belirler.

  2. Kasım Aktaş 10 gün önce Yanıtla  /  Beğendim 1  /  Beğenmedim 0

    Neden bu şahıslara terörist diyemiyorsunuz. Bunlar terörist kardeş şahıs diye hitap ediyorsanız insanın aklına acabamı diye sorular geliyor. O acabaları siz anladiniz

Yorum yapın

Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.