07 Ekim 2017 15:42

Emniyet Muğla’da gözaltına alınanların ailelerini aradı

Emniyet, Muğla’da darp edilerek, çıplak bir şekilde asfalta yatırılan ve fotoğrafları çekildikten sonra gözaltına alınanların yakınlarını aradı.

Emniyet Muğla’da gözaltına alınanların ailelerini aradı

Paylaş

Emniyet, Muğla’da darbedilerek, çıplak bir şekilde asfalta yatırılan ve fotoğrafları çekildikten sonra gözaltına alınanların yakınlarını aradı. Muğla’ya gelen Ekrem Altay’ın ağabeyi, kardeşinin gözaltında olduğunun taraflarına bildirildiğini, ancak avukatların henüz kardeşiyle görüşmediğini belirtti. 

Muğla’nın Ortaca ve Seydikemer bölgesinde darp edilip, çırılçıplak soyulan, ters kelepçe ile yere yatırılarak gözaltına alınan 7 kişinin halen gözaltında olduğu ve ailelerinin Emniyet’ten aranarak, yakınlarının gözaltında olduğu bilgisini paylaştığı belirtildi. Emniyetin aradığı ve gözaltında olduğu belirtilen Ekrem Altay’ın (41) yakınları, Muğla’ya geldi. Altay’ın ağabeyi Adil Altay, gözaltına alınan isimlerden birinin Veysi Şengil, diğerinin de Haldun Altay olduğunun kendilerine aktarıldığını belirtirken, telefonla arandıklarını ve kardeşinin gözaltında olduğunun kendisine aktarıldığını kaydetti. 
 
Avukatların kardeşi ile görüşme yapmasını beklediklerini belirten Altay, gözaltına alınanların farklı farklı yerlerde tutulduğunu söyledi. Kardeşinin Menteşe İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde tutulduğunu, diğer gözaltına alınanların ise, kentteki diğer ilçe müdürlüklerine dağıtıldıklarını belirtti.
 
Altay, fotoğraflarda görülen kır saçlı çıplak bedenli kişinin kardeşi olduğunu ifade ederek, “Avukatlar şimdi görüşmek için bekliyorlar. Ama biz yaşıyor diye biliyoruz. Diğer isimlere dair şu ana kadar bize bir bilgi verilmedi” diye konuştu. 

5 KİŞİNİN OTOPSİSİNE AVUKAT ALINMADI!

Öte yandan bölgede 11 kişinin daha gözaltına alındığı öğrenilirken, 5 Ekim’de yaşanan çatışmada yaşamını yitirdiği iddia edilen 5 kişinin otopsi işlemlerinin savcılık nezaretinde yapıldığı, otopsi esnasında içeriye avukat alınmadığı belirtildi. Yaşamını yitirdiği belirtilen isimlerin ailelerine ulaşılmaya çalışıldığı belirtilirken, şu ana kadar yetkililerden yapılan herhangi bir açıklama da yok. (Muğla/MA)
 

ÖNCEKİ HABER

Çatıda çıkan yangında izolasyon işçisi öldü

SONRAKİ HABER

İngiltere'de yasalardaki aile içi şiddet tanımı genişletiliyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa