07 Ekim 2017 15:27

Yüksel eyleminde 3 gözaltı

Yüksel'de tüm müdahalelere rağmen sürdürülen 'İşimizi geri istiyoruz' eyleminin 333’üncü gününe polis, bir gazeteci ile iki kişiyi gözaltına aldı.

Paylaş

Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın açlık grevi eylemi 213'uncu gününe girerken kamu emekçilerinin hem Gülmen ve Özakça’ya destek olmak hem de işlerine iade için Yüksel Caddesi’nde başlattıkları “İşimizi Geri İstiyoruz” eylemi 333’nci gününe girdi.

‘NURİYE SEMİH ONURUMUZDUR’

Yüksel Caddesi’nde abluka altında bulunan İnsan Hakları Anıtı önünde açıklama yapmak için Konur Sokak’ta bir araya gelen eylemcilerin önü, Konur Sokak ile Yüksel Caddesi’nin kesiştiği noktada kalkanlı polislerce kesildi. Burada, "Açlık grevinin 213’üncü gününde Nuriye Semih serbest bırakılsın" yazılı pankart açan eylemciler, ayrıca  "Nuriye Semih onurumuzdur" sloganları attı.

‘ÖZGÜR BASIN SUSTURULMAZ’

Polis açıklama yapmaya başlayan eylemcilere müdahale ederek, diğer günlerden farklı bir uygulama ile direk gözaltına aldı. Gözaltına alınanlar arasında Seyri Sokak muhabiri Oktay İnce, eylemci İlker Işık ile ismi öğrenilemeyen bir kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınan eylemciler, “Özgür basın susturulamaz” ve “Nuriye Semih serbest bırakılsın” sloganlarını attı. (Ankara/MA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

TV 10 emekçileri bir yıldır adalet bekliyor

SONRAKİ HABER

JMO İzmir Şubesi, Kanal İstanbul projesiyle ilgili konferans düzenledi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...