Komutanlarla görüşen Trump: Fırtına öncesi sessizlik

Komutanlarla görüşen Trump: Fırtına öncesi sessizlik

ABD ordusu komutanlarıyla Kuzey Kore ve İran'ı görüşen Donald Trump, toplu fotoğraf çekiminde 'Bunun anlamı belki fırtına öncesi sessizliktir' dedi.

ABD Başkanı Donald Trump, İran ve Kuzey Kore konusunda ABD ordusundan komutanlarla görüşmesinin ardından, toplu fotoğraf çekimi sırasında "Beki bunun anlamı fırtına öncesi sessizliktir" dedi.

Trump, eşi Melania Trump, üniformalı askeri liderler ve eşleriyle birlikte Beyaz Saray'da kameralara karşı poz verirken, "Bunun ne anlama geldiğini biliyor musunuz? Belki fırtına öncesi sessizliktir" dedi. Trump, bu sözler üzerine "Ne fırtınası Sayın Başkan?" diye soran gazeteciye de "Göreceksiniz" karşılığını verdi.

Trump, Beyaz Saray'da üst düzey savunma yetkilileriyle yaptığı toplantıda Kuzey Kore tehdidi ve İran'ın nükleer silah edinmesinin engellenmesi ile ilgili konuşarak "Kuzey Kore'de hedefimiz nükleer silahlardan arındırmak. Bu diktatörlüğün, ülkemizi ya da müttefiklerimizi hayal edilemez can kayıplarıyla tehdit etmesine izin veremeyiz. Bunun yaşanmasını önlemek için yapmamız gerekeni yapacağız. Gerekli olduğu takdirde yapılacak, inanın bana" dedi. 

Trump, ABD'nin ulusal çıkarlarını baltalayan tüm güçlerin çoktan yok edilmiş olması gerektiğini, bu işi yapmanın kendisine kaldığını söyledi. 

Trump, İran'ın da nükleer silah sahibi olmasına izin vermeyeceklerini belirterek "İran rejimi terörü destekliyor ve Ortadoğu'ya şiddet, kaos ihraç ediyor. İran'ın bu saldırganlıklarına ve nükleer silah hırsına bir son vermeliyiz. Yaptıkları anlaşma kurallarına uymadılar" dedi. (DIŞ HABERLER)

www.evrensel.net