06 Ekim 2017 21:58

'Nuriye ve Semih OHAL faşizmini teşhir etti'

Nuriye ve Semih Dayanışma Platformu, Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın durumuna dikkat çekmek için Süreya Operası önünde bir araya geldi.

Paylaş

Nuriye ve Semih Dayanışma Platformu, açlık grevlerinin 212'nci gününe giren Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın durumuna dikkat çekmek için Süreya Operası önünde bir araya geldi.
 
Nuriye ve Semih İçin Dayanışma Platformu, açlık grevlerinin 212'nci gününe giren Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın durumuna dikkat çekmek için Kadıköy Süreye Operası önünde basın açıklaması gerçekleştirdi. 
 
Grup adına konuşan Ülkü Gündoğdu, Gülmen'in, KHK'lerin bir gecede yılların emeğini ve bilimsel alanı yok saymasına teslim olmadığını belirterek,  9 Kasım'da onurlu direniş başlattığını söyledi. Gülmen'in yüz binleri mağdur eden KHK'lere karşı kavrattığı duruş ile toplumun bütün kesimlerinde bir umut yarattığını dile getiren Gündoğdu, "İktidarın OHAL rejimini ve KHK zulmünü teşhir etti. İktidarın meşruluğunu da farklı kesimlerde sorgulamasını sağladı. Bu eksende Yüksel direnişi iktidar için bir tehdit haline gelirken, sistematik gözaltı ve işkence de beraberinde görüldü" dedi.

'BURADA OLMAMIZ DİRENÇLERİNİ ARTTIRIYOR'

Ardından söz alan HDP MYK üyesi Murad Mıhçı ise, herkesin özgürlük, demokrasi, barış için kendilerine faşizmi uygulayanlara karşı mücadele etmesi gerektiğini ifade ederek, "Ankara'da bir kaç defa yine söz alma şansım oldu. Arkadaşların oradaki mücadelesi, bizim burada verdiğimiz sesle daha da güçleniyor. Emin olun bugün burada olmuş olmanız onların direncini arttırıyor" dedi.
 
Açıklamaların ardından eylem grupların müzik dinletisi ile sonlandı. (İstanbul/MA)
 

ÖNCEKİ HABER

TRT'den ayrılan Erhan Çelik, Nevşin Mengü'nün yerine geçiyor

SONRAKİ HABER

23. İstanbul Tiyatro Festivali başlıyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa