06 Ekim 2017 16:25

Hastane özel güvenliklerine ‘beyaz kod’ talep edildi 

Öz Savunma ve Güvenlik İşçileri Sendikası, özel güvenlik görevlilerinin beyaz kod uygulamasına dâhil edilmesini talep etti.

Hastane özel güvenliklerine ‘beyaz kod’ talep edildi 

Paylaş

Hak-İş’e bağlı, Öz Savunma ve Güvenlik İşçileri Sendikası, Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 1 Ekim’de özel güvenlik görevlilerine yönelik saldırı yaşandığını belirterek, özel güvenlik görevlilerinin beyaz kod uygulamasına dâhil edilmesini talep etti.  

Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi Poliklinikler Girişinde biraraya gelen sendika üyesi özel güvenlik elemanları adına açıklama yapan Öz İş Sendikası İzmir İl Başkanı Fahrettin Çetin, gerekli tedbirler alınmadığı için hastanelerdeki özel güvenlik grevlilerine yönelik saldırıların sürdüğünü belirtti. 

Çetin, zor koşullar altında çalışan özel güvenlik görevlilerinin hasta yakınlarının saldırısına uğradığını ifade ederek, “Arkadaşlarımız saldırıya uğradıklarında sadece sendika olarak dava açıp haklarını savunmaya çalışmamız yetmez. Çalıştıkları kurumların da hukuki yollar üzerinden bize destek vermeleri gerekir” dedi.

Çetin, özel güvenlik görevlilerinin de bir an önce, kamu ve özel hastanelerde şiddet olaylarını izlemek üzere kurulmuş bulunan beyaz kod uygulamasına geçirilmelerini talep etti. (İzmir/EVRENSEL)         
 

ÖNCEKİ HABER

Özge Kandemir, hayatını kaybettiği yerde anılacak

SONRAKİ HABER

Iğdır'da hayali seçmen vakası: Polis lojmanlarına 375 kişi kaydırıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa