06 Ekim 2017 03:28

5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü Samsun’da kutlandı

Eğitim Sen Samsun Şubesi, 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü nedeniyle Samsun Gazi Sahnesi'nde etkinlik düzenledi.

5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü Samsun’da kutlandı

Paylaş

Eğitim Sen Samsun Şubesi tarafından Samsun Gazi Sahnesi'nde düzenlenen etkinliğe Eğitim Sen üyeleri ve yurttaşlar katıldı.

Etkinlikte Eğitim Sen Samsun Şube Başkanı İsmail Yavuz, yaptığı konuşmasında "Bu yıl 5 Ekim'e yüzlerce kamu emekçisinin OHAL ve KHK bahanesiyle ihraç edildiği, tutuklandığı soruşturmalara uğratılarak cezalandırıldığı, savunma haklarının ellerinden alındığı, eğitimin sorunlarının gittikçe arttığı, eğitimin içeriğinin giittikçe dinselleştirildiği bir ortamda giriyoruz" dedi.

10 Ekim Ankara Katliamı'nda katledilenlerin de anıldığı etkinlikte şiirler okundu, türküler söylendi, emekli üyelere plaket verildi ve ikramda bulunuldu. Etkinlikte Ayrıca 10 Ekim Katliamı'nın yıl dönümünde yapılacak anmaya çağrı yapıldı.

Ülkenin her yerinde olduğu gibi Samsun’da da 29 Aralık eylemine katılan 48 eğitim emekçisine 30'da bir maaş kesimi cezası verildi. Geçen yıl kamu emekçilerine açılan soruşturma ihraç istemi ile yüksek disiplin kuruluna sevk edilmişti. Yüksek Disiplin Kurulu ise ihraç istemi reddederek iade etmişti. Kamu emekçileri şimdi yeniden hukuki yollarla haklarını aramaya hazırlanıyorlar. (Samsun/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Marmara Denizi'nde 3.4 büyüklüğünde deprem

SONRAKİ HABER

Bakan Soylu: 26 ilde 37 bin 710 haksız adres değişikliği yapıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa