Ökten: Bakan söylemini değiştirmeli

Fotoğraf: Evrensel

Ökten: Bakan söylemini değiştirmeli

Adana-Osmaniye Tabip Odası Başkanı Dr. Ali İhsan Ökten, Sağlık Bakanlığının sürekli hekimlerin onurunu zedeleyecek şekilde konuşmasının hasta hekim arasındaki ilişkiyi bozduğunu belirterek, “Bunu düzeltmenin yolu yetkililerin, yöneticilerin ve Sağlık Bakanlığının söylemlerini değiştirmesidir. Ancak o zaman özlenen hasta hekim ilişkis

Adana-Osmaniye Tabip Odası Başkanı Dr. Ali İhsan Ökten, Sağlık Bakanlığının sürekli hekimlerin onurunu zedeleyecek şekilde konuşmasının hasta hekim arasındaki ilişkiyi bozduğunu belirterek, “Bunu düzeltmenin yolu yetkililerin, yöneticilerin ve Sağlık Bakanlığının söylemlerini değiştirmesidir. Ancak o zaman özlenen hasta hekim ilişkisine kavuşabiliriz” dedi.

Tartıştığı hastasının listesinden çıkarılması için mahkemeye başvuran aile hekimi haklı bulunarak, hasta hekimin listesinden çıkarılırken, hekimlere de hastasını seçebilme hakkı doğdu. Hekim tedavi etmek istemediği hastasını evvelden haberdar edecek ya da başka bir hekime bırakabilecek. Hastayla ilgili bir sorunlarının olmadığını daha çok hasta yakınlarıyla sorunlar yaşadıklarını aktaran Adana Osmaniye Tabip Odası Başkanı Dr. Ali İhsan Ökten, önlerinde giderek olumsuzluğa giden bir hasta profili olduğunu ve eskiden hasta ile hekim arasındaki ilişkinin güvene dayandığını; ancak şu an güven olayının bazı faktörler nedeniyle giderek bozulduğunu kaydetti. (Adana/DİHA)

www.evrensel.net