05 Ekim 2017 12:47

Tutuklu karikatüristin kırılan eli ameliyat edilmiyor

Samsun Bafra Kapalı Cezaevi’ndeki Karikatürist Melih Gürler, kırılan sağ elinin tedavisinin yanlış yapıldığını ve ameliyat edilmediğini duyurdu.

Paylaş

Samsun Bafra T Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutuklu bulunan karikatürist Melih Gürler, gönderdiği mektubunda tedavisinin yapılmadığını aktardı. Düşme sonucu sağ eli kırılan Gürler, “Elimin üstünde kemikler görünüyor. İlk kırıldığında acile gittik ama yanlış alçıya almışlar elim çok şişince tekrar ortopedi bölümüne gittik. Buradaki doktor alçının yanlış yerden alındığını söyleyip yeniden söküp alçıya aldı. Hatta iki gün sonra ameliyat edeceğini söylerken; gardiyan doktorun söylediği tarihte ‘araba bulamayız, asker yoğun’ deyince doktor da 15 gün sonrasına ameliyat tarihi verdi” dedi.

'PARMAK KEMİKLERİ BİLEĞİME YAKIN DURUYOR’

“Ne yazık ki 38 gün oldu halen çağırmadılar” diye devam eden Gürler, “Bu arada alçı çıktı ama bu sefer de parmaklarımın kemikleri elimin üstünde bileğime yakın bir yerde duruyor. Parmaklarımı da oynatamıyorum. Burada cezaevi revirine bile çıkamıyorken, hastaneye ulaşamamayı da çok görmüyorum. Ben parmaklarımdan vazgeçtim ama benden daha kötüleri var” dedi.

‘RUH SAĞLIĞINI YİTİRMİŞ ADLİLERLE DALGA GEÇİYORLAR’

Cezaevinde durumu kendisinden daha kötü olanlar bulunduğunu söyleyen Gürler, mektubunda “Onların kaderine terk edilmesi üzüyor bizleri. Özellikle ‘ruh sağlığını yitirmiş tutsakların hali içler acısı, birçoğunun cezai ehliyetlerinin olmadığına dair raporlar var; fakat bu da bir şey ifade etmiyor. Ruh sağlığını yitirmiş adli tutsaklarla resmen dalga geçip eğleniyorlar. En üzücü olan şey de bu zaten. Ülkedeki tüm zindanlarda da durum aynı değişen hiçbir şey yok. Hasta tutsaklar için yazılı olan birçok kanun var yetersiz olduğu gibi uygulama da yok zaten” ifadelerine yer verdi. (İzmir/MA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Hollanda’da 6 bin 500 okulda eğitim emekçileri grevde

SONRAKİ HABER

Öğrenip, güçleneceğiz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa