29 Temmuz 2012 12:52

New York Gypsy All-Stars’ın ilk albümü çıktı

ROMAN müziğinin Amerika’daki öncü gruplarından The New York Gypsy All-Stars’ın ilk albümü ‘Romantech’ Türkiye’de sevenleriyle buluştu. New York Gypsy All-Stars grubu, Balkanların roman ruhunu funkla birleştiren, Makedon, Türk, Yunanlı ve Amerikalı müzisyenlerin oluşuyor. Yenilikçi ve çağdaş müzik

New York Gypsy All-Stars’ın ilk albümü çıktı
Paylaş

ROMAN müziğinin Amerika’daki öncü gruplarından The New York Gypsy All-Stars’ın ilk albümü ‘Romantech’ Türkiye’de sevenleriyle buluştu. New York Gypsy All-Stars grubu, Balkanların roman ruhunu funkla birleştiren, Makedon, Türk, Yunanlı ve Amerikalı müzisyenlerin oluşuyor. Yenilikçi ve çağdaş müzik ustalarının oluşturduğu grubun kadrosunda klarnetiyle İsmail Lumanovski (Makedonya), bas gitarıyla Panagiotis Andreou (Yunanistan), kanunuyla Tamer Pınarbaşı (Türkiye), davuluyla Engin Günaydın (Türkiye) ve klavyesiyle Jason Lindner (Amerika) yer alıyor.
Dünyanın en iyi müzik okullarından Julliard ve Berklee mezunu olan NYGA üyeleri, müziklerinde Balkanların ve Yakın Doğu’nun birbirine kenetlenmiş köklerini ayrıştırarak, melodik olarak tüm Balkanları, ritim ve armonilerinde ise bütün dünyayı kapsayan bir çizgide ilerliyor.  Ayrıca, The New York Gypsy All-Stars, aralarında Selim Sesler, Derya Koroğlu, Al di Meola, Brooklyn Funk Essentials, Ivo Papasov, Hüsnü Şenlendirici, Zülfü Livaneli ve Vassilis Saleas gibi birçok grup ve müzisyenle beraber sahne de aldı. (KÜLTÜR SERVİSİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Time: Türk müdahalesi Suriye Kürtlerini birleştirir

SONRAKİ HABER

Varoluşsal bir polisiye

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...