Başbakan May'in Frida Kahlo bileziği gündem oldu

Başbakan May'in Frida Kahlo bileziği gündem oldu

İngiltere'nin Muhafazakar Başbakanı Theresa May'in Komünist Frida Kahlo'nun resminin olduğu bilezikle konuşma yapması kafa karıştırdı.

İngiltere'de İşçi Partisi ve onun lideri Jeremy Corbyn karşısında güç kaybeden Muhafazakar Parti'de dalgayı tersine çevirmek isteyen Başbakan Theresa May'in dünkü parti toplantısı beklediği gibi geçmedi. May'in konuşması, bir komedyenin şakasıyla bölünürken öksürük krizi de Başbakan'ın 2 milyar sterlinlik "uygun fiyatlı konut" projesinin önüne geçti.

Ancak toplantının belki de en ilginç yanı, muhafazakar sağcı siyasetçinin taktığı Frida Kahlo bileziğiydi. Meksikalı Komünist Kadın Ressam Kahlo ile taban tabana zıt siyasetleri temsil eden May'in bu tercihi İngiltere'de sosyal medyanın gündemini belirledi.

Kimileri toplantıda May'in başına gelen talihsizlikleri Kahlo'ya bağladı.

Twitter Kullanıcısı Frankie Leach, "Theresa May, Marksist politika ikonu Frida Kahlo'nun bileziğini takıyor ve neredeyse öksürükten ölüyor, tesadüf mü? Bence değil" dedi.

Ash Sarkar ise May'in öksürdüğü anın fotoğrafını "Frida Kahlo'nun hayaleti, onun imajını ve savunduğu değerleri istismar ettiğin için seni boğmaya geldiğinde..." mesajıyla paylaştı.

The Independent'ın konuya ilişkin haberinde paylaştığı bir diğer mesajsa şöyle: "Theresa May, engelli, biseksüel, beyaz olmayan bir Komünist olan Frida Kahlo'nun bileziğini takıyor. Eminim çok iyi anlaşırlardı."  (DIŞ HABERLER)

Son Düzenlenme Tarihi: 05 Ekim 2017 09:55
www.evrensel.net