04 Ekim 2017 16:54

Mersin'de ifade vermeye gelen avukatlar gözaltına alındı

Haklarında yakalama kararı bulunan ve savcılığa ifade vermeye giden avukat Özgür Çağlar, Mehmet Altuntaş ve Rıza Oğuz gözaltına alındı.

Mersin'de ifade vermeye gelen avukatlar gözaltına alındı

Paylaş

Mersin'de dün, aralarında İnsan Hakları Derneği (İHD) Mersin Şube sekreteri Özgür Çağlar ve Kanun Hükmünde Kararname ile (KHK) kapatılan Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) Mersin Şube Başkanı Mehmet Altuntaş'ın da bulunduğu 8 avukata yönelik yapılan operasyonda 3 avukat adresinde bulunarak, gözaltına alınmıştı.

Bugün öğleden sonra şehir dışında olan İHD Mersin Şube Sekreteri avukat Özgür Çağlar, ÇHD Mersin Şube Başkanı Mehmet Altuntaş ve avukat Rıza Oğuz savcılığa gitti. Avukatlar adliyeye geldiği sırada çok sayıda avukat eski Baro Başkanı Alpay Antmen ve aileleri destek vermek için adliye önüne geldi. Avukatlar adliye girişinde savcılığa gülümseyerek girdi. 

Savcılığa giden avukatlar, savcılık tarafından haklarında yakalama kararı olduğu gerekçesiyle gözaltına alındı. Gözaltına alınan avukatlar Çağlar, Altuntaş ve Oğuz Adliye binasından çıkarılırken, meslektaşları ve aileleri tarafından alkışlarla uğurlandı. Hastaneye götürülen Çağlar, Altuntaş ve Oğuz sağlık kontrolleri ardından İl Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. 

İHD Merkez Yönetim Kurulu üyesi  (MYK) ve Mersin Şube Sekreteri avukat Özgür Çağlar, KHK ile kapatılan ÇHD Mersin Şube Başkanı Mehmet Altuntaş, Bedri Kuran ve Rıza Oğuz hakkındaki yakalama kararı ise devam ediyor.  (Mersin/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Başakşehir Belediye Başkanlığı'na Yasin Kartoğlu seçildi

SONRAKİ HABER

Saadet Partisi, 277 belediye başkan adayını açıkladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa