04 Ekim 2017 14:16

Celal Talabani Cuma günü toprağa verilecek

Kürdistan Yurseverler Birliği Genel Sekreteri Celal Talabani'nin cenazesi Cuma günü Süleymaniye'de toprağa verilecek.

Paylaş

Kürdistan Yurseverler Birliği (KYB) Genel Sekreteri Celal Talabani'nin cenazesi Bağdat üzerinden Süleymaniye'de getirildikten sonra Cuma günü toprağa verilecek.

Almanya'nın başkenti Berlin'de yaşamını yitiren Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) Genel Sekreteri Celal Talabani'nin Cuma günü toprağa verileceği açıklandı.
 
Mam Celal'in cenaze törenine ilişkin KYB Politbürosu'nda basın toplantısı düzenleyen KYB Sözcüsü Sedî Ehmed Pîrê, Talabani'nin cenazesinin, Cuma günü Bağdat üzerinden Federal Kürdistan Bölgesi'ne getirileceğini ve cenaze merasiminin aynı gün gerçekleştirileceğini söyledi. Pîre, Mam Celal'in Bağdat'ta Irak eski Cumhurbaşkanı olarak bir merasimle karşılanacağını, buradan da Süleymaniye'ye doğru yola çıkılacağını belirtti.  
 
Mam Celal'in cenazesi getirilinceye kadar taziyelerin KYB Merkez binasında kabul edileceğini dile getiren Pîrê, Mam Celal'in nerede defnedileceğini ise açıklamadı.

BAĞDAT 3 GÜN YAS İLAN ETTİ

Öte yandan Irak Başbakanı Haydar El İbadi, Irak eski Cumhurbaşkanı Celal Talabani'nin vefatı dolayısıyla tüm Irak'ta 3 günlük yas ilan etti. (DIŞ HABERLER)
 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

2017 Nobel Kimya Ödülü sahiplerini buldu

SONRAKİ HABER

1938 Dersim Katliamı'nın tanığı Dengbêj Silo Qiz hayatını kaybetti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa