04 Ekim 2017 13:55

Demirtaş: Mam Celal’in yeri asla doldurulamayacak

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Celal Talabani’nin vefatını büyük bir üzüntüyle duyduğunu belirterek, ‘Yeri asla doldurulamayacak’ dedi. 

Paylaş

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Celal Talabani’nin vefatını büyük bir üzüntüyle duyduğunu belirterek, “Yeri asla doldurulamayacak” dedi. 

Edirne F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, dün hayatını kaybeden Celal Talabani için başsağlığı mesajı gönderdi. Demirtaş’ın mesajı şöyle: 
 
“Son olarak geçen yıl, Kürdistan Bölgesel Yönetimi'nin Süleymaniye kentinde görüştüğümüz, kalbimde derin bir yeri olan Mam Celal'in hayatını kaybetmesinden büyük üzüntü duydum.
 
Yaşadığı tüm baskı ve zulme rağmen hayatı boyunca cesaret ve kararlılıkla, mücadelesinden asla taviz vermeden yürüyen, bütün hayatını Kürt halkının eşitlik ve özgürlük mücadelesine adayan Celal Talabani'nin aramızdan ayrılması sadece Kürtler için değil bütün insanlık ailesi için de büyük bir üzüntüye neden olmuştur.
 
Yeri asla doldurulamayacak olan Celal Talabani'ye Allah'tan rahmet; ailesine, Kürt halkına ve tüm sevenlerine başsağlığı diliyorum.” (MA)
 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Gökçek’in oda başkanlarına açtığı dava ertelendi

SONRAKİ HABER

JMO İzmir Şubesi, Kanal İstanbul projesiyle ilgili konferans düzenledi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...