04 Ekim 2017 13:19

'Kadın Hakları İnsan Haklarıdır’ film yarışması sonuçlandı

28. Ankara Uluslararası Film Festivali kapsamında düzenlenen 'Kadın Hakları İnsan Haklarıdır' temalı kısa film yarışması sonuçlandı.

'Kadın Hakları İnsan Haklarıdır’ film yarışması sonuçlandı

Paylaş

28. Ankara Uluslararası Film Festivali kapsamında Almanya Büyükelçiliği ile birlikte düzenlenen "Kadın Hakları İnsan Haklarıdır" temalı kısa film yarışması sonuçlandı. İnci Demirkol, Katharina Petrisson ve Özge Çelikaslan’dan oluşan jürinin değerlendirmesi sonucu kazanan ilk üç kısa film şu şekilde belirlendi:

Yarışmada birincilik ödülüne Yağmur Telli Yücel 'İsmigül' filmiyle layık görüldü. İsmigül filmi kırsal alanda ekonomik bağımsızlığını kazanmış ve toplumda saygın bir yer edinmiş, mücadeleci bir kadın figürünün hikayesinin belgesel diliyle etkileyici bir biçimde anlatması nedeniyle kazandı.

İkincilik ödülüne Stefani Terziyan’ın 'Adsız Mizojiniler' filmi 'kadın haklarını ben nasıl savunabilirim?' sorusuna somut bir çözüm önerisi sunması ve iyi bir hikâye örgüsü kurması nedeniyle değer bulundu.

Üçüncülük ödülünü alan Bahar Ünlü’nün 'Süslü Kadınlar ve Uçuşan Teker' filmi kadın hakları ve kadının özgürleşmesi konusunda geniş katılımlı ve bağımsız bir kampanya örneğini belgesel diliyle anlatması nedeniyle ödülü aldı.

Kazanan yarışmacıların ödülleri, 12 Ekim 2017 Perşembe akşamı yapılacak törende verilecek. (KÜLTÜR SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Ceylan Önkol Parkı için önerge kabul edildi

SONRAKİ HABER

Sincan Çocuk Cezaevi olayları hakkında suç duyurusu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa