04 Ekim 2017 11:21

Hidayet Türkoğlu, eski yönetimi suçladı

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, önceki federasyon yönetiminin hataları sebebiyle yerli oyuncuların süre bulamadığını söyledi.

Paylaş

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Hidayet Türkoğlu, yeni sezon öncesi yaptığı açıklamalarda son 5 yılda yapılan uzun vadeli yanlışlardan dolayı şu anda yerli oyuncuların takımlarında aldığı sürenin azaldığını söyledi.

Türkoğlu, “Son 5 yıldaki yabancı sayısının artmasına izin veren eski federasyon maalesef ki bu noktalara gelmemizi sağladı. Bu süreçte takımlarımız ister istemez ileriye dönük yabancı oyunculara yönelik yatırımlar yaptılar ama bizim için tabii ki en kutsal forma milli forma olmuştur. İnanıyorum ki onlarla yaptığımız, yapacağımız  görüşmelerle herkes daha duyarlı olacaktır ve iyi bir sonuç elde edip hem Türk oyuncularımızın daha fazla süre alabileceği ve bunun neticesinde de hem kendi takımlarına faydalı olabileceği hem de milli takımlarda da çağırıldıklarında o formayı gururla taşıyacakları bir süreç yaratmak istiyoruz. Bu süreçte değişiklikler olacaktır inşallah herkes anlayışlı olur” ifadelerini kullandı.

'İŞ ORTAKLARIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUZ'

Türkoğlu, ''İş ortaklarımızın her geçen gün basketbola desteğini arttırması yönünde konuşmalar yapmıştık. Çok şükür ki gereken adımları attık. Bunlardan bir tanesi Tahincioğlu ailesiydi. Diğer iş ortaklarımıza da bizi bu süreçte yalnız bırakmadıkları için teşekkür ediyoruz. Bundan sonra birliktelik kuracağımız iş ortaklarımız ile basketbolu daha iyi yerlere getirmek istiyoruz'' şeklinde konuştu.  (İstanbul/DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Paris'te Ürdün Askeri Ataşe binası önünde patlama

SONRAKİ HABER

Cerattepe’de direnen yaşam alanı savunucularına hapis cezası

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...