Küçük esnaf, zincir markete yeniliyor

Küçük esnaf, zincir markete yeniliyor

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken perakende sektörünü düzenleyen yasanın yeniden ele alınmasını ve etkin hale getirilmesini istedi.

Perakende sektörünü düzenleyen yasanın yeniden ele alınması ve etkin hale getirilmesini isteyen TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Esnaf ve sanatkarımızı koruyan perakende yasası 2 yıl önce çıktı. Yaklaşık 729 milyar TL pazar payı olan perakende sektöründe esnafa kolaylıklar sağlayacak bu yasaya yeni düzenleme getirilmeli, aynı zamanda bu yasanın tüm maddelerine canlılık kazandırılmalı. Özellikle mahalle aralarına kadar giren zincir ucuzluk marketleri ile esnaf başa çıkmakta zorlanıyor. Başta bakkal esnafı olmak üzere tüm küçük esnafın korunması için gerekli tedbirler alınmalıdır. Çünkü esnaf her zaman korunmalı” dedi.

Mahalle aralarına kadar giren zincir ucuzluk marketlerinin esnafı zarara soktuğunu vurgulayan Palandöken, “31 Ağustos itibariyle zincir market sayısı 27 bin 575’e çıktı. Bunların mantar gibi devamlı açılması küçük esnafı bitiriyor. Çoğu esnaf rekabet edemediği için dükkan kapatıyor. Zincir marketler geçen yıl ağustos ayından bu yıl ağustos ayına 3 bin 110 yeni mağaza açtı. Bu marketler rastgele açılmamalı ve bir kural konulmalı. Her 100-200 metreye bir zincir market kesinlikle olmaz. Anayasanın esnaf ve sanatkarı koruyan 173’üncü maddesi unutulmamalı ve işlev kazandırılmalı” şeklinde konuştu. (Ankara/EVRENSEL) 

Son Düzenlenme Tarihi: 03 Ekim 2017 16:19
www.evrensel.net

2 yorum yapılmış

  1. elvan ünal 18 gün önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

    sayın palandöken 2017 yılında türkiye genelinde her gün 3 mağaza açan ülkerin BTT sindeki yönetim kurlu üyeliğinden istifa etmelidir

  2. Yaşar ÖZKILIÇ 18 gün önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

    esnafı - bakkalları temsil eden ve zincir marketlerden şikayet eden bu değerli TC vatandaşının aynı zamanda Şok Marketlerin sahibi olan BTT şirketinin yönetim kurulu üyesi olduğunu biliyor musunuz ? Aman benden öğrendiğinizi söylemeyin haber yaparsanız ! malum durum kötü.. hadi uğraşmayın linki de vereyim bari , belki 8 sütuna manşet yaparsınız : http://www.biziminvestorrelations.com/kurumsal-yonetim/yonetim-kurulu.aspx

Yorum yapın

Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.