İftar şovu aç bıraktı

İftar şovu aç bıraktı

Anonsla vatandaşı iftara çağıran İstanbul Büyükşehir Belediyesinin (İBB) organizasyonu Ataşehir’de tam bir fiyaskoya döndü.Ataşehir İnönü Mahallesi’nde İBB’nin verdiği sokak iftarına gelen çok sayıda vatandaş yemek yetmediği gerekçesiyle orucunu masalara konulan su ve hurmayla açtıktan sonra yemek

Vural Nasuhbeyoğlu

Ataşehir İnönü Mahallesi’nde İBB’nin verdiği sokak iftarına gelen çok sayıda vatandaş yemek yetmediği gerekçesiyle orucunu masalara konulan su ve hurmayla açtıktan sonra yemek için evlerinin yolunu tutmak zorunda kaldı.

İftar için okunan ezanın ardından masalarına hâlâ yemek verilmediğini gören çok sayıda vatandaşın yemek talebi İBB görevlilerince ‘Yemeğimiz bitti’ cevabıyla karşılandı.

Yaşadıklarını gazetemize anlatan İbrahim Ayılmaz, gün boyu ‘İBB’nin iftar yemeğine davetlisiniz’ anonsu yapıldığını ve aile olarak iftarlarını açmak için akşam İBB tarafından düzenlenen iftar yemeğine gittiklerini belirtti.

50 MASA YEMEKSİZ KALDI

En az 50-60 masaya su ve hurma dışında yemek verilmediğini söyleyen Ayılmaz, ezan okunduktan sonra masalarında sadece su ve hurma olduğunu,  iftarlarını su ve hurmayla açtıklarını ifade etti. Ayılmaz sonrasında yaşadıklarını şöyle anlattı: “Üzerlerinde ‘İBB görevlisi’ yazan yelekler bulunan görevliler servis yapmaya başladı. Ancak birçok masada oturanlara yemek hiç verilmedi. Ailemle birlikte oturduğum masaya da yemek verilmedi. Orucumuzu masada bulunan su ve hurmayla açtıkta sonra da yemek için görevlilere seslendim. Aldığım cevap ‘Yemek bitmiştir.Yeseniz de yemeseniz de budur’ oldu.

Ailece gittikleri iftar sofrasından aç kalktıklarını ifade eden Ayılmaz “Bizim dışımızda da çok sayıda kişi iftar sofrasından aç kalkarak yemeğini yemek için evlerine gitti.Yapılanlar tamamen insanların duygularını istismar etmektir.” (İstanbul/EVRENSEL)

www.evrensel.net