Kirayı ödeyemedi, engelli eşi ve 4 çocuğu ile sokağa atıldı

İzmir'de oturdukları evin kirasını ödeyemedikleri için evden çıkarılan 5 kişilik aile, yaşamını Konak Meydanı'nda sürdürmeye çalışıyor.

03 Ekim 2017 15:32
Paylaş

İzmir'de, kirayı ödeyemedikleri için oturdukları evden çıkartılan 37 yaşındaki Derya Bulut, zihinsel engelli eşi ve 4 çocuğuyla birlikte Konak Meydan'ında yaşıyor. Havaların soğumaya başladığını söyleyen Bulut, yetkililerden yardım beklediğini belirtiyor.

Karabağlar'ın Bozyaka Mahallesi'nde yaşayan Derya Bulut ile eşi Ecevit Bulut, kiralarını ödeyemedikleri için ev sahibi tarafından evden çıkarıldı. Yüzde 43 engeli bulunan eşinin engelinden dolayı çalışamadığını belirten Derya Bulut, çocukları 15 yaşındaki Devrim Aydın, 6 yaşındaki Mustafa Deniz, 4 yaşındaki Yusuf Aslan ve 3 yaşındaki Mahir Çayan ile 40 gündür Konak Meydanı'nda yaşam mücadelesi veriyor. Kaymakamlığa yardım için başvurduklarını ancak kendisinden ikametgah adresi istendiğini söyleyen Derya Bulut, "Kirayı ödeyemediğimiz için evden çıkartıldık. Önce mahalledeki parkta kalmaya başladık. Sonra bizi biri görür diye Konak Meydanı'nda kalmaya başladık.

'OĞLUM OKULA GİDEMİYOR'

Eşim psikolojik olarak rahatsız, yüzde 43 engeli var, bu yüzden çalışamıyor. Sokaklarda yaşamaya çalışıyoruz. Kaymakamlığa yardım için başvurdum ancak benden adres istediler. Ama ben zaten sokakta kaldığım için yardım istiyorum. Havalar soğumaya başladı. Çocuklarım için endişeleniyorum. En büyük oğlumun okula gitmesi gerekiyor ama gidemiyor. Yetkililerden yardım etmelerini istiyorum. Eşimin engelli maaşı dışında bir gelirimiz yok, onu da üç ayda bir alıyoruz. Lütfen bize yardım edin" şeklinde konuştu.

Bulut ailesinin sokakta kaldığını fark ederek onların sesini duyurmak istediklerini ifade eden Kadınların Gücü, Eğitim Dayanışma ve Yardım Sevenler Derneği Başkanı Birgül Aydın, aileye giyim ve gıda konusunda yardımcı olacaklarını belirtti.

 

AİLEYE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YARDIM EDECEK

Derya Bulut, Ecevit Bulut ve 4 çocuğu İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından bu geceyi geçirmek için bir otele yerleştirildi. Bulut ailesine Büyükşehir ile Konak Belediyesi ve Konak Kaymakamlığı'nın yardım edeceği belirtildi.

 

 

(DHA)

ÖNCEKİ HABER

Bosch ve Türk Metal ne yapmak istiyor?

SONRAKİ HABER

Konya'da PTT’ye ait kargo binasında patlama yaşandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa