03 Ekim 2017 10:34

Baba Kozay: Kamera görüntülerini açıklasınlar

Yüksekova'daki patlamada bir çocuğunu kaybeden diğer çocuğu yaralanan baba Cemil Kozay, 'Soruşturma bile açılmış değil' dedi.

Paylaş

Hakkari'nin Yüksekova ilçesine bağlı Eski Kışla  Mahallesi’nde  iki kardeşten 5 yaşındaki Umut’un yaşamını yitirmesine ve 7 yaşındaki Erhan’ın yaralanmasına neden olan patlamaya ilişkin baba Cemil Kozay konuştu. 

Olayın ardından devlet nezdinde kimsenin kendilerini aramadığını dile getiren baba Kozay, “Valilik tarafından yapılan açıklamada ‘Operasyon döneminde kalan patlamamış mühimmat’ deniliyor. Ancak patlamanın yaşandığı yer karakolun 15 metre uzağında, yıkılmış, molozları dahi alınmış bir yer. Oradan günde sayısız insan geçiyor. Çocuklar sürekli orada oynuyor. 79 gün süren yasakta kendileri her yeri temizlediklerini söylüyor ancak kendi evlerinin önünü temizlememişler. Yada bilerek oraya atmışlar” diye konuştu. Karakol çevresinde 20’ye yakın mobese kamerasının bulunduğunu ifade eden baba Kozay, şöyle dedi: “Olayın aslı o kameralarda, madem ‘Yasak döneminde kalan mühimmat’ deniliyor o zaman kamera görüntülerini açıklasınlar. Zaten şuan bir soruşturma bile açılmış değil. Görgü tanıklarının ifadelerine dahi başvurulmadı. Otopsi raporu da bize ulaştırılmış değil.” Baba Kozay, son olarak rastgele bırakılan cisimlerden kaynaklı onlarca çocuğun hayatını kaybettiğini hatırlatarak, “Benim Umut’um gitti başka Umutlar gitmesin” diye belirtti. (Hakkari/MA)

ÖNCEKİ HABER

10 soruda ‘Ulusların kendi kaderini tayin hakkı’ nedir?

SONRAKİ HABER

Türk-İş Genel Kurulu'nda Ergün Atalay yeniden genel başkan seçildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa