İBB ve ilçe belediyelerine ByLock operasyonu

İBB ve ilçe belediyelerine ByLock operasyonu

İstanbul'da Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelere ByLock operasyonu başlatıldı. Edinilen bilgilere göre 112 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ve ilçe belediyelerinde görev yapmış ve ByLock kullanıcısı olduğu öne sürülen kişilere yönelik operasyon başlatıldı.

İstanbul merkezli; Bursa, Düzce, Kocaeli, Niğde, Sakarya, Urfa ve Rize başta olmak üzere toplam 8 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen operasyon kapsamında çok sayıda eve baskın yapıldı. 112 kişi hakkında yakalama kararı olduğu belirtiliyor. 

Sabah'ta yer alan bilgilerde, İstanbul Cumhuriyet Savcısı Arif Naci Sucuoğlu’nun gerçekleştirdiği operasyon kapsamında çok sayıda dijital verilere de el konulurken, gözaltına alınanların, ByLock’u indirip bir süre kullandıkları öne sürüldü.

,Operasyonun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın istifası sonrası gelmesi ise dikkat çekti.

Son Düzenlenme Tarihi: 03 Ekim 2017 09:59
www.evrensel.net

1 yorum yapılmış

  1. ByLock 18 gün önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

    Keske haberle birlikte bir dipnot seklinde su Bylock denen aplikasyon izah edilseydi de bilmeyenler ogrenebilse, haberi anlayabilse.

Yorum yapın

Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.