Ayşe Öğretmen’in 1 yıl 3 aylık hapis cezası onandı

Ayşe Öğretmen’in 1 yıl 3 aylık hapis cezası onandı

'Çocuklar Ölmesin' dediği için hakkında dava açılan Öğretmen Ayşe Çelik hakkında verilen 1 yıl 3 aylık hapis cezası onandı. 

Sokağa çıkma yasakları döneminde Kanal D’de yayınlanan Beyaz Show’a telefonla bağlanarak, “Çocuklar Ölmesin” dediği için hakkında dava açılan Öğretmen Ayşe Çelik hakkında verilen 1 yıl 3 aylık hapis cezası onaylandı. Avukatın itirazını değerlendiren, İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi, Çelik hakkında verilen hapis cezasını onayladı.

2. Ceza Dairesi onama kararına gerekçe olarak şunları gösterdi: "Sanık Ayşe Çelik'in ulusal bazda yayın yapan bir TV kanalında ekrana gelen programın canlı yayınına telefonla bağlanarak PKK/KCK terör örgütünün doğu ve güneydoğudaki bazı yerleşim birimlerinde örgüt militanları tarafından yollara barikatlar kurulması, hendekler kazılması ve bombalı tuzaklar yerleştirilmesi ve sözde özyönetim adı altında işgal eylemleri gerçekleştirilmesi neticesinde bu yerde yaşayan ve evini terk edemeyenleri rehin olarak alan ve canlı kalkan olarak kullanan teröristlere karşı yasanın verdiği yetki ve sorumlulukla azami gayret göstererek mücadele eden güvenlik güçlerinin operasyonlarını salt orada yaşayan sivillere karşı yapılıyormuş gibi göstermek suretiyle terör örgütünün güneydoğudaki yerleşim yerlerindeki eylemlerini meşru göstermeye çalışması şeklinde gerçekleşen eyleminin silahlı terör örgütü PKK/KCK'nın cebir, şiddet veya tehdit içeren yöntemlerini meşru gösterecek, övecek, teşvik edecek nitelikte olduğu anlaşılmakla yerel mahkemenin kabulünde belirtilen gerekçelerde herhangi bir isabetsizlik görülmemekle…”

Öte yandan Çelik'in avukatları, Ayşe Öğretmen'in 3 aylık hamile olduğunu ve çocuğunu cezaevinde doğuracağını söyledi. (MA)

www.evrensel.net
ETİKETLER Ayşe Öğretmen

7 yorum yapılmış

 1. YUH 16 gün önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 1

  TAM BİR TR FİYASKOSU TR DEN BAŞKA NE BEKLENİR Kİ ;) GEÇMİŞ OLSN ÖĞRETMENİMZ

  TR DE DOĞMAK YAŞAMAK PİŞMANLIKTIR . . .

 2. Mehmet can 18 gün önce Yanıtla  /  Beğendim 2  /  Beğenmedim 0

  Korkumuzdan yorum yapamıyoruz

 3. Can 18 gün önce Yanıtla  /  Beğendim 1  /  Beğenmedim 0

  Korkumuzdan yorum yapamıyoruz

 4. astar yüzük 18 gün önce Yanıtla  /  Beğendim 1  /  Beğenmedim 2

  telefonlarda babacığım avroları temizleyemedim 30 milyonu akşam hava kararınca hallederiz diyenleri,seversiniz sevmezsiniz fettullah gülen devlete ve millete iyi hizmetler yapmıştır diyen adamları tutuklamayan mahkemeden ne beklersin .

 5. Ismail kaya 18 gün önce Yanıtla  /  Beğendim 3  /  Beğenmedim 0

  Bu ülkede az da olsa zaman zaman adalet tecelli ediyodu.son yillarda 0 adalet..oldu..

 6. Antidepresyon 18 gün önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 1

  Türkiyede adaletin olduğu son nokta allah belanızı versin...

 7. Uğur Yilmaz 18 gün önce Yanıtla  /  Beğendim 5  /  Beğenmedim 3

  Nerde adalet bir öğretmenin çıkıp televizyon da çocuklar ölmesin eğer bu konuşması suçsa turkiyede adalet diye birşey kalmamistir

Yorum yapın

Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.