02 Ekim 2017 12:21

12 yaşındaki çocuğa cinsel istismara 5 yıl hapis cezası

Antalya'nın Serik ilçesinde 12 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunan Emrah Arslan 5 yıl hapisle cezalandırıldı.

Paylaş

Antalya'nın Serik ilçesinde 12 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu için tutuklu yargılanan 22 yaşındaki Emrah Arslan, duruşmada çocuğun taytının kumaşına bakmak için baldırına dokunduğunu iddia etti ve pişman olduğunu söyledi. Mahkeme, sanığı 'cinsel sarkıntılık'tan 5 yıl hapisle cezalandırdı.

Geçen mayıs ayında Serik'te 12 yaşındaki M.Y.'ye sokakta cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklanan sanık Emrah Arslan'ın yargılandığı davaya Manavgat 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi. Duruşmada tarafların avukatları hazır bulunurken, sanık Emrah Arslan ise tutuklu bulunduğu Alanya Cezaevi'nden SEGBİS (Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi) aracılığıyla katıldı. Duruşmada mütalaa veren savcı, sanığın çocuğa "cinsel sarkıntılık" suçundan cezalandırılmasını, indirim hükümlerinin uygulanmamasını ve tutukluluk halinin devamını talep etti.

Sanık Emrah Arslan ise pişman olduğunu belirterek M.Y.'nin taytının kumaşına bakmak için baldırına dokunduğunu iddia etti. Arslan, "Böyle bir olay gerçekleştiği için mahkemenizden ve mağdurun ailesinden çok özür diliyorum. Pişmanım, beraatımı talep ediyorum" dedi.

Verilen aranın ardından mahkeme heyeti, sanığı 'çocuğa cinsel sarkıntılık' suçundan 5 yıl hapisle cezalandırarak, indirim uygulamadı ve tutukluluk halinin devamına hükmetti. (Antalya/DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Süper Lig’de goller 'yabancı'lardan

SONRAKİ HABER

İBB Meclisi AKP Grup Başkanı Tevfik Göksu “cemevi yapacağım” demişti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...