02 Ekim 2017 05:25

Sayacılar birlikle başarıya ulaşacak

Ayakkabı İşçileri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneğinden Ömer Tahak, Adana'dan direnişteki tüm saya işçilerine mesajını Evrensel'e yazdı.

Paylaş

Ömer TAHAK
Ayakkabı İşçileri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği - Adana

Merhaba sayın Evrensel okurları,

Adana saya işçileri ve emekçileri olarak, Türkiye işçi sınıfı hareketi açısından el birliği ile çok önemli bir şey işe imza attık. Türkiye’nin bu karanlık günlerinde hukuk ve ahlak dışı olayların olduğu bir anda; kısacası OHAL kapsamında işçilerin her türlü hak ve taleplerinin önünün kesildiği, görmezden gelindiği, hiçe sayıldığı bu zamanda Adana saya işçilerinin mücadelesinin kazanımı herkes açısından bir umut oldu.

Türkiye’nin çeşitli illerinde sırasıyla İstanbul, Gaziantep, Konya, İzmir, Manisa, Hatay ve Bursa’da yürütülen saya işçilerinin bu haklı ve hakkaniyetli mücadelesini dernek başkanı olarak selamlıyor ve saygı ile önünüzde eğilmek istiyorum. Türkiye ve dünya işçi sınıfı şunu unutmamalı ki “Birlikten kuvvet doğar.” Dayanışma, birlik ve beraberliğin örgütsel olarak etkinleştirirseniz, inanıyorum ki tüm saya işçilerimiz bu haklı direnişin kazananı olacaktır. Ayakkabıcılığın olmazsa olmazı olan sayacılık ve bunun sanatkarı olan siz değerli saya ustaları-işçileri, hak ettiğiniz değeri ve saygıyı, sağlıklı çalışma koşullarını mutlaka direne direne, söke söke alacağınıza inancım tamdır. Bu inanç ve azimle birlik ve beraberlik ile başarıya ulaşacağız.

Adana saya işçileri olarak 2012 yılından bu yana göstermiş olduğumuz direniş ve emek mücadelesinde hep yanımızda olan; kalemi, kameraları, muhabirleri ve tüm ailesiyle hak ve emek için yazan ve çalışan Evrensel gazetesine de çok teşekkür etmek istiyorum. Adana saya işçileri olarak bütün gücümüzle Manisa Konya, İzmir, İstanbul, Hatay ve Bursa’daki saya işçilerinin yanında olduğumuzu, bundan sonra da yanlarında olacağımızı bilmelerini istiyorum. Fabrikalar, tarlalar ve siyasi iktidar emekçinin olana kadar bu mücadeleye devam edeceğiz. Saygılar sunuyorum.

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Torba Yasa ile ormanlar madenlere feda ediliyor!

SONRAKİ HABER

Bağdat'taki eylemler sırasında açılan ateş sonucu ölenlerin sayısı 16'ya yükseldi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa