Sayacılar birlikle başarıya ulaşacak

Sayacılar birlikle başarıya ulaşacak

Ayakkabı İşçileri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneğinden Ömer Tahak, Adana'dan direnişteki tüm saya işçilerine mesajını Evrensel'e yazdı.

Ömer TAHAK
Ayakkabı İşçileri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği - Adana

Merhaba sayın Evrensel okurları,

Adana saya işçileri ve emekçileri olarak, Türkiye işçi sınıfı hareketi açısından el birliği ile çok önemli bir şey işe imza attık. Türkiye’nin bu karanlık günlerinde hukuk ve ahlak dışı olayların olduğu bir anda; kısacası OHAL kapsamında işçilerin her türlü hak ve taleplerinin önünün kesildiği, görmezden gelindiği, hiçe sayıldığı bu zamanda Adana saya işçilerinin mücadelesinin kazanımı herkes açısından bir umut oldu.

Türkiye’nin çeşitli illerinde sırasıyla İstanbul, Gaziantep, Konya, İzmir, Manisa, Hatay ve Bursa’da yürütülen saya işçilerinin bu haklı ve hakkaniyetli mücadelesini dernek başkanı olarak selamlıyor ve saygı ile önünüzde eğilmek istiyorum. Türkiye ve dünya işçi sınıfı şunu unutmamalı ki “Birlikten kuvvet doğar.” Dayanışma, birlik ve beraberliğin örgütsel olarak etkinleştirirseniz, inanıyorum ki tüm saya işçilerimiz bu haklı direnişin kazananı olacaktır. Ayakkabıcılığın olmazsa olmazı olan sayacılık ve bunun sanatkarı olan siz değerli saya ustaları-işçileri, hak ettiğiniz değeri ve saygıyı, sağlıklı çalışma koşullarını mutlaka direne direne, söke söke alacağınıza inancım tamdır. Bu inanç ve azimle birlik ve beraberlik ile başarıya ulaşacağız.

Adana saya işçileri olarak 2012 yılından bu yana göstermiş olduğumuz direniş ve emek mücadelesinde hep yanımızda olan; kalemi, kameraları, muhabirleri ve tüm ailesiyle hak ve emek için yazan ve çalışan Evrensel gazetesine de çok teşekkür etmek istiyorum. Adana saya işçileri olarak bütün gücümüzle Manisa Konya, İzmir, İstanbul, Hatay ve Bursa’daki saya işçilerinin yanında olduğumuzu, bundan sonra da yanlarında olacağımızı bilmelerini istiyorum. Fabrikalar, tarlalar ve siyasi iktidar emekçinin olana kadar bu mücadeleye devam edeceğiz. Saygılar sunuyorum.

www.evrensel.net

2 yorum yapılmış

  1. İbrahim yurtsever 19 gün önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

    eyleme katılım çalışanların çoğunluğunu kapsarsa sonuç almak daha kolay.Ancak 300 bşn ayakkabı işçisinin olduğu bir sektörde katılım ne yazık ki bu toplamın çok az bir bölümünü kapsadı.daha güçlü ve yüksek katılımlı bir örgütlenme ihtiyacı var. uzun vadeli sabırlı bir çalışmayla başarabiliriz. yılların birikmiş sorunları bir kaç günde çözülmez. Ayakkabı işçileri bir bütün olarak davranmalı ayakkabıda emeği olan tüm işçiler. Daha kapsayıcı bir anlayışla mücadeleyi büyütmek zorundayız. Selamlar

  2. M.zafer turhan 20 gün önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

    Sayın başkan ben gaziantepli bir sayacıyım bizde hakkımızı almak icin greve kalktık 2 hafta calışmadık ama yinede hakkımızı alamadık 100/10 gibi ufak bir fark alarak calışmaya başladık cünkü başka caremiz yok bizim dernek başkanı yanımızda olmadı kunduracıların yanında oldu sorun şuki sayacı esnafının nesli tükenmek üzere cünku bircok sayacı ustası para kazanmadıgı icin fabrikalara gidip calışıyorlar bende iyi bir fabrika bulursam gidip calışacagım kunduracılar hergün dahada zenginliyorlar ama 1kac yıl sonra saya diktirecek sayacı bulamicaklar bunun farkında deyiller bunu birilerinin kunduracı ustalarına anlatması lazım bizim başkanlar yatıyo o yüzden size yazma geregi duydum ilgilenirseniz bizi mutlu edersiniz başkanım saygılar

Yorum yapın

Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.