01 Ekim 2017 23:20

Küba, 2 büyük deprem yaşayan Meksika'ya doktor gönderiyor

Küba, peş peşe gerçekleşen 8.1 ve 7.1 büyüklüğündeki depremlerde binlerce insanın yaralandığı Meksika'ya sağlık ekibi gönderiyor.

Küba, 2 büyük deprem yaşayan Meksika'ya doktor gönderiyor

Paylaş

Küba, Meksika’da peş peşe meydana gelen 8.1 ve 7.1 büyüklüğündeki depremlerin ardından 19 doktor ve 18 hemşireden oluşan bir sağlık ekibini ülkeye gönderiyor.

Gazete Yolculuk'ta yer alan habere göre Küba’nın gönderdiği sağlık ekibi doktor, hemşire, laboratuvar teknisyenleri, anestezi uzmanları ve fizyoterapistlerden oluşuyor:

Meksika'da, 8 Eylül'de Amerikan Jeolojik Araştırma Merkezi'nin verisine göre Pijijiapan kentinin 87 km güneybatısında, 69.7 km derinlikte 8.1 büyüklüğünde deprem meydana gelmiş, en 90 kişi hayatını kaybetmişti. 19 Eylül'de ise Puebla eyaletinde yerin 43 kilometre altında 7.1 büyüklüğünde deprem yaşanmış ve en az 331 kişi hayatını kaybetmişti. Ülkedeki iki büyük depremde toplamda binlerce kişi yaralanmıştı.

Küba, 2005 yılından bu yana yaklaşık 7 bin 500 doktorunu dünyanın dört bir yanı ile sürdürdüğü dayanışma faaliyetleri kapsamında ülke dışına gönderdi. (DIŞ HABERLER)

ÖNCEKİ HABER

MHP'li Ruhsar Demirel'in aracı kaza yaptı: 1 ölü, 5 yaralı

SONRAKİ HABER

Halkbank, kredi kartı yapılandırması duyurdu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa