01 Ekim 2017 18:57
Son Düzenlenme Tarihi: 01 Ekim 2017 19:03

‘Öldürülen kişi terörist değil herkesin tanıdığı taksicidir’

Van Valiliği'nin 'Çıkan çatışmada terörist öldürülmüştür' dediği Zafer Ceyhan'ın ailesi ve arkadaşları: Herkesin tanıdığı bir taksicidir

‘Öldürülen kişi terörist değil herkesin tanıdığı taksicidir’

Paylaş

Van'ın Erciş ilçesi Yeşilova Mahallesi’nde önceki gün polisler tarafından bir araca açılan ateş sonucu yaşamını yitiren 2 kişiden taksici Zafer Ceyhan’ın (45) çalışma arkadaşları ve annesi, valiliğin yaptığı, “Çıkan silahlı çatışmada 2 terörist ölü olarak ele geçirilmiştir”açıklamalarına tepki gösterdi. 

Olayın yaşandığı akşam ilçe otogarında Ceyhan’ı gördüğünü paylaşan Murat Sevinç, “Akşam 7 gibi otogarda gördüm. Yine aynı yerinde çalışıyordu. Ekmeğinin peşindeydi. PKK’li olduğu açıklamaları yalandır. Kendisi arkadaşımdı” diye konuştu.  İddia edildiği gibi bir çatışmanın yaşanmadığını söyleyen anne Ceyhan, “Yakalayıp sorsaydılar. ‘Bu kimdir neyin nesidir?’ diye. Alıp infaz ettiler. Yolcularını götürmüş. Yolcular çağırmış o da gitmiş. ‘Terörist’ deyip öldürdüler. Oğlum ilçede herkes tarafından tanınan bir taksicidir. Burada çalışıyordu, sabah işine aksam evine geliyordu. Eşi ve 4 çocuğu için çalışıyordu” dedi.

Öte yandan cenazesinin defni sırasında kardeşi İbrahim ve kuzeni Müjdat Ceyhan darp edilerek, “Polise mukavemet etmek” iddiasıyla gözaltına alındı. İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde ifadeleri alındıktan sonra savcılıkta serbest bırakılan İbrahim Ceyhan yaşananlar üzerine cenaze sonrası polise tepki göstermesi üzerine saldırıya uğradıklarını söyleyerek, “Copla kafama, boğazıma, ayaklarıma vurdular. Ondan dolayı sesim düşmüş. Ayağım ağrıyor” dedi. 

Dakikalarca darp edildiğini anlatan Müjdat Ceyhan ise, polisin ağzına silah dayadığını ve kendisini öldürmekle tehdit ettiğini iddia etti. (VAN/MA)

ÖNCEKİ HABER

10 bin insan yerinden edilmekle karşı karşıya

SONRAKİ HABER

Margit Stumpp: Türkiye’de basının durumu pek iç açıcı değil

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa