01 Ekim 2017 14:26

Erkek şiddeti her yerde: Önce omuz sonra yumruk attı

Ataşehir'de yolda yürüyen kadın, kendisine çarpan erkeğe tepki gösterince yumruklu saldırıya uğradı. Şüpheli görüntüler incelendikten sonra yakalandı.

Paylaş

İstanbul Ataşehir'de yolda yürüyen kadın, kendisine çarpan erkeğin yumruklu saldırısına uğradı. Olay anının güvenlik kameralarına yansıması şüphelinin yakalanmasını sağladı. Saldırgan Hakan Dündar emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Olay, Cuma günü Ataşehir Ferhataşa Mahallesi Yeditepe Caddesi'nde meydana geldi.

Görüntülere göre olay şöyle oldu:

Bir kişi, kaldırımda yürüyen kadının omzuna çarptı, ardından da yürümeye devam etti. Kadın arkasını döndü ve bir şeyler söyledi. O esnada geri dönen saldırgan, çarptığı kadına yumruklu saldırıda bulundu. Kadın yere düşerken, saldırgan  olay yerinden kaçtı.

Çevredeki görgü tanıkları da olayın nasıl olduğunu anlamadıklarını söyledi. Olay sırasında orada bulunan Özkan Soncul, “Adam, kadına önce çarptı, sonra yumruk attı. Kadının düştüğünü gördük. Hemen oraya koştuk. O sırada adam gitmişti. Olay bir anda oldu” dedi.

ŞÜPHELİ YAKALANDI

  • Şüpheli Hakan Dündar

Güvenlik kameralarına yansıyan olayın ardından harekete geçen Ataşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği'ne bağlı ekipler, yaklaşık 200 güvenlik kamerası inceledi. İncelenen kameralarda şüpheli Hakan Dündar'ın Ferhatpaşa Mahallesi'ndeki evinin sokağı tespit edildi.

Sokakta arama yapan ekipler yaklaşık 20 binayı gezdi ve çevrede şüphelinin eşkâlini sordu. Görüntülerde net bir şekilde belli olan ayakkabıları bir dairenin girişinde gören ekipler daireyi tespit etti.

Burada arama yapan polisler, şüpheliyi yakalayarak Ataşehir Asayiş Büro Amirliği'ne getirildi. 24 yaşındaki Hakan Dündar'ın Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde 3. sınıf öğrencisi olduğu öğrenildi.  (İstanbul/DHA)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Game of Thrones'un Sir Gregor'u D&R'da

SONRAKİ HABER

Uzun soluklu bir mücadele: Kadın hareketi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa