Meral Akşener: Partimizi 25 Ekim'de kuruyoruz

MHP'den ihraç edilen Meral Akşener, yeni partilerini 25 Ekim’de kuracaklarını açıkladı.

30 Eylül 2017 16:22
Paylaş

Meral Akşener; kurma aşamasında oldukları partisinin Çankaya Mustafa Kemal Mahallesi 2120'nci Cadde üzerinde yer alan genel merkez olarak kullanacakları binada incelemelerde bulundu.

İnşaat halinde olan 4 katlı binada devam eden çalışmalar hakkında bilgi alan Akşener'e Koray Aydın, Ümit Özdağ ve çok sayıda kişi eşlik etti. Akşener, inceleme öncesi yaptığı açıklamada, 25 Ekim'de partinin isminin açıklanacağı tören için Ankara'da bulunan Marriott Hotel ile daha önce ön anlaşma yaptıklarını anlatırken, şunları söyledi:
“Dün arkadaşlarımız ekonomik bedelini ödemek, hem de resmi sözleşmeyi yapmak için gitti. Otelin sahipleri vazgeçtiklerini ve otellerini bize kiralayamayacaklarını bildirdi. Bir el kurulacak olan partimizin bütün yollarını tıkamak için elinden geleni yapıyor. Ben bu bilgiyi aldıktan sonra yıllar evveline gittim. AK Parti Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan hatırlarsanız yıllar evvel partisini kurarken o günün güçlüleri karşısında bu kadar zorluk yaşamamıştı. O devirde kendisine 'Muhtar olamaz' diyenleri bu millet mahcup etti. Önce partisinin başkanı, sonra Başbakan, sonra da Cumhurbaşkanı oldu. Tarih tekerrürden ibadetmiş. Dün benzeri konularla karşı karşıya kalan sayın Erdoğan'ın bugün çok daha şiddetli bir biçimde bizim kurulacak olan partimize karşı bazı yolları tıkadığını veya tıkanmasına vesile olduğunu üzüntüyle öğrenmiş gözlemlemiş oluyoruz.”

‘HODRİ MEYDAN’

Meral Akşener, çalışmaları süren partiyi kurmakta kararlı olduklarını vurgulayarak şöyle devam etti:
“Biz 25'inde partimizi kuruyoruz. Hiç bir yer bulamazsak şu binanın bahçesinde yapıyoruz yine de kuruyoruz. Gerekirse çadır kuracağız partimizi mutlaka ayın 25'inde milletimizle buluşturacağız. Ama hiç bir korku, endişe bizler için söz konusu değildir. Hodri meydan.” (DHA)

ÖNCEKİ HABER

Ekim Devrimi'nin 100.yılı Ankara'da kutlandı

SONRAKİ HABER

Erdoğan’dan Macron’a: Sarı yelekliler çıktı, hadi çöz bakalım

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa